9. 12. 2017,
23.55

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0

HK Triglav Kranj HK ECE Celje HKMK Bled HDK Maribor državno prvenstvo liga IHL HK Olimpija HK Playboy Slavija HDD Jesenice

Sobota, 9. 12. 2017, 23.55

Državno prvenstvo in liga IHL med 6. in 10. decembrom

Jesenice in Olimpija do suverenih zmag, Slavija strla Medveščak

Olimpija vs Jesenice | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Slavije, ki so sredi tedna izgubili z železarji in Blejci, so v soboto v sklopu lige IHL strli drugo moštvo Medveščaka. Jeseničani so v sredo pričakovano visoko, z 9:1, slavili v Zalogu. Slavija je sicer prek Martina Ferleja povedla in držala vodstvo do 32. minute, nato pa so železarji uprizorili strelske vaje in zanesljivo zmagali. V vratih Jesenic je dve tretjini stal Mark Vlahovič, priložnost za branjenje pa je dobil tudi 17-letni Jure Legat.

Olimpija je s 14:1 odpravila Maribor, ki je v Ljubljano prišel z zgolj 12 hokejisti. Največ, tri zadetke, je dosegel Gal Koren. Štajerci so častni zadetek dosegli pet sekund pred koncem tekme, ko je Tilna Spreitzerja premagal Denis Kadič.