21.12

Jan Muršak liga KHL CSKA Moskva Torpedo Nižni Novgorod

Nedelja, 2. 11. 2014, 21.12

CSKA-jevo obstreljevanje obrodilo sadove

Hokejisti moskovskega CSKA so na domačem terenu nadstreljali Torpedo iz Nižnega Novgoroda in z rezultatom s 5:3 slavili 20. zmago v sezoni.

K okroglemu slavju Moskovčanov v sezoni je dva zadetka prispeval Nikolaj Prohorkin, ki je s svojim drugim zadetkom na tekmi v 23. minuti poskrbel za vodstvo z 2:1. Gostom je še uspelo izenačiti, a sta do konca drugega odmora Roman Ljubimov in Igor Grigorenko popeljala CSKA na +2, Jevgenij Artjukin pa je v 44. minuti zadel za 5:2. Hokejisti Torpeda, ki so sprožili 14 strelov manj od CSKA (razmerje strelov 40:26), v zadnjem delu niso izkoristili kazenskega strela, poraz pa je le uspelo omiliti Denisu Kazionovu.

Jan Muršak je igral dobrih 17 minut in pol, sprožil dva strela in dobil 12 od 18 sodniških metov. Njegovo moštvo čaka nekaj dni tekmovalnega odmora, nov obračun bodo odigrali v soboto, ko bodo gostovali pri visokoletečem Barsu iz Kazana. Že v sredo bosta v pogonu Žiga Jeglič in Rok Tičar, ki bosta, tako kot Muršak izpustila reprezentančni premor, njuna Bratislava bo gostovala v Novosibirsku.