29. 9. 2009,
22.57

Torek, 29. 9. 2009, 22.57

Chicagu spodrsnilo na züriškem ledu

Zmagovalci druge izvedbe Viktorijinega pokala so hokejisti švicarskega moštva Zürich Lions, ki so v domači dvorani z 2:1 premagali moštvo severnoameriške poklicne lige NHL Chicago Blackhawks.

Čeprav so oklepniki Chicaga že v ponedeljek na eksihibicijskem dvoboju kar z 9:2 premagali Davos in so tudi proti Zürichu veljali za velike favorite, je skoraj 10.000 gledalcev v züriški dvorani Hallenstadion videlo zmago domačih hokejistov.

Z zadetkom Cama Barkerja v sedmi minuti tekme so sicer povedli Američani, a je bil to edini gol gostov. Izid je že v prvi tretjini izenačil Patrick Bärtschi (v tretji tretjini je ta igralec zgrešil kazenski strel), v drugi tretjini pa je vratarja ekipe iz NHL Cristobala Hueta je premagal še Lukas Grauwiler. Izid se do konca tekme ni spremenil, Viktorijin pokal pa je tako spet v Evropi.

Prvi pokal Victora so lani dobili New York Rangers, ki so bili s 4:3 boljši Metallurga Magnitogorska (prvaki pokala evropskih prvakov), v letošnji izvedbi pa so nasledniki ruske ekipe, züriški Lions (zmagovalci prve izvedbe evropske lige prvakov), poskrbeli za senzacijo in predstavnika najmočnejše hokejske lige na svetu premagali.

Pokal Victoria – poimenovan po montrealski dvorani v kateri je bila leta 1875 odigrana prva hokejska tekma pod streho – je tekmovanje, v katerem se vsako leto pomerita najboljše evropsko moštvo in izbrana ekipa severnoameriške poklicne lige NHL (ti sicer ne pošljejo prvakov, saj predstavnika lige NHL izberejo pred finalom Stanleyjevega pokala), letos pa je doživelo drugo izvedbo.