19.18

liga NHL Washington Capitals New York Rangers

Sobota, 5. 5. 2012, 19.18

Capitals z igralcem več do zmage in izenačenja serije

Washington Capitals so pozabili na poraz v tretjem podaljšku s tretje tekme polfinala vzhoda lige NHL in na četrti New York Rangers premagali s 3:2. Serija je izenačena na 2:2 v zmagah.

Mike Green je dobrih pet minut pred koncem srečanja v "power playu" z izjemnim strelom plošček spravil za hrbet vratarja Henrika Lundqvista in Washington Capitals so četrto tekmo konferenčnega polfinala dobili s 3:2. Domači so pred razprodano dvorano predtem dvakrat povedli, a so vztrajni New York Rangers vselej uspeli izenačati. Poskušali so tudi v zadnjih minutah srečanja, a jim v tretje ni uspelo. Tako so Aleks Ovečkin in soigralci prišli do izenačenja serije na 2:2.

Moštvo Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings v nedeljo zvečer (ob 21.00 po srednjeevropskem času) igra četrto polfinalno tekmo končnice zahodne konference proti St. Louis Blues. Če bodo Kralji zmagali, se bodo uvrstili v konferenčni finale. In to brez poraza!