20.21

8 let, 3 mesece

Nedelja, 22. 12. 2013, 20.21

Božičkovo in Olimpijino darilo skalila poškodba Blackwaterja

Hokejisti Olimpije so na zadnjem obračunu pred prazniki razveselili svoje navijače in na Božičkovi tekmi Gradcu z zmago s 4:1 odščipnili obe točki. Veselje je pokvarila poškodba Blackwaterja.

Nedeljski večer v Tivoliju je bil tokrat povsem v znamenju prihajajočega božiča, v ospredju so bili predvsem otroci, nekaj srečnežev je pred tekmo domače hokejiste pospremilo na ledeno ploskev, po tekmi pa jih je z darili razveselil še Božiček. Slovensko prestolnico so po slabih dveh tednih spet obiskali graški "panterji", ki se za razliko od ljubljanske ekipe še vedno borijo za neposredno uvrstitev v končnico. Ivo Jan je tokrat v ekipi pozdravil povratnika Judda Blackwaterja, ki res nima sreče, saj je v 50. minuti v bolečinah zapustil ledeno ploskev. Prva diagnoza? Zlomljena pogačica. Drugi tuji napadalec Pascal Morency še ni bil pripravljen na igro.

Razpoložena Olimpija uspešno nad najučinkovitejšega vratarja

Da so avstrijski Štajerci lačni prepotrebnih točk, so pokazali v uvodnih petih minutah, ko so prevladovali in dodobra zaposlili Jerryja Kuhna. Največjo nevarnost Američanu med ljubljanskima vratnicama je predstavljal Roland Kaspitz, a je Kuhn tudi njegov strel z bližine ubranil. Nato pa se je počasi začela prebujati Olimpija, ki je iz minute v minuto postajala bolj razigrana.

Judd Blackwater je pobegnil po levi, podal pred gol do Anžeta Ropreta, a plošček ni končal za hrbtom najzanesljivejšega vratarja lige EBEL Dannyja Sabourina. Nato sta kljub igralcu manj v protinapadu poskušala Nick Ross, ki je bil med najbolj razigranimi "zmaji", in Miha Verlič, vendar tudi njima ni uspelo zadeti. Je pa izid na semaforju v 12. minuti spremenil kapetan Aleš Mušič, ki je izkoristil Rossovo podajo z modre črte. Kaj kmalu bi bilo lahko 1:1, v protinapad sta zdrvela Francis Lemieux in Zintis-NAuris Zusevics, a je odlični Kuhn plošček z zadnjimi močmi odbil. Je bil pa v 18. minuti ob kombiniranju MacAulaya, Verliča in Andreja Hebarja, ki je po odbitku zeleno-bele popeljal na +2, še drugič nemočen Sabourin. Pred iztekom tretjine je bilo za nekaj trenutkov vroče pred domačimi vrati, a je Olimpija, ki je tokrat v obrambi delovala bolj suvereno, s Kuhnom načelu odbila vse napade.

Ofenziva ''panterjev'' na odličnega Kuhna

Domači so tudi v drugi del krenili silovito in v 23. minuti izkoristili prvo številčno premoč na tekmi. Žiga Grahut je streljal z modre črte, pred golom pa je Gregor Koblar ploščku spremenil smer in zabil sedmič v sezoni. Sabourin je plošček sicer poskušal z nogo odbiti, a mu svoje ekipe ni uspelo rešiti pred zaostankom treh zadetkov.

Tako visoko je Olimpija vodila le enkrat v sezoni, in sicer sredi oktobra, ko je s 5:1 ugnala Innsbruck. A v nadaljevanju so "panterji", ki jih je pred še višjim zaostankom že drugič rešila vratnica (stresla sta jo Damjan Dervarič in Aleš Mušič), prikazali povsem drugačen obraz. Začelo se je obleganje domačih vrat, zadetek gostov je kar nekaj minut visel v zraku, ofenzivo Štajercev pa sta realizirala Greg Day in Manuel Ganahl. Day je ob ogradi ušel Ljubljančanom, podal pred gol do Ganahla, ki je s strelom s prve znižal zaostanek. Ta bi bil lahko še nižji, a je bila sreča v obliki vratnice tokrat na strani gostiteljev.

Božično vzdušje pokvarila poškodba Blackwaterja

Tudi zadnji del so bolje odprli Olimpijini oklepniki, ki so zapretili prek Hočevarja in Blackwaterja, ki je sredi tretjine nerodno priletel v ogrado in v bolečinah zapustil ledeno ploskev, na katero se do konca tekme ni več vrnil. Gostje so v nadaljevanju odločno lovili priključek in izkoriščali nervozo Ljubljančanov, a je blestel Jerry Kuhn, ki je mojstrsko posredoval tudi ob poskusu Ganahla z bližine. V 53. minuti si je Olivier Labelle z udarcem v glavo privoščil neumnost in pot na kazensko klop. Njegovo nespametno potezo je na najlepši mogoč način kaznoval Nick Ross, ki je z natančnim strelom med stičiščem vratnice in prečke zapečatil usodo Gradca, s katerim se bodo "zmaji" spet udarili v četrtek.

Na prihodnjem medsebojnem srečanju pa zagotovo ne bo nesrečnika Judda Blackwaterja, ki so ga po tekmi na nosilih odnesli iz dvorane in prepeljali v bolnišnico. Prva predvidevanja kažejo na to, da naj bi imel Kanadčan zlomljeno pogačico. Nove težave za Iva Jana in tabor Olimpije, ki mu sezona s poškodbami res ne prizanaša.