20.31

8 let, 1 mesec

Četrtek, 7. 2. 2008, 20.31

Belorusi na koncu srečnejši

Drugi dan EIHC turnirja v Belorusiji je bil za rise veliko boljši kot prvi, saj so le z golom razlike izgubili proti gostiteljem Belorusom (2:3).

Najbolj so slovensko člansko hokejsko reprezentanco ponovno težile kazenske minute, vendar pa so nasprotnikom pokazali, da se na svetovno prvenstvo v Kanadi niso uvrstili po naključju.

Belorusi so sicer prvi prebili slovensko obrambo, vendar napadalna trojka Razingar-Goličič-Rodman ni počakala niti šest minut in Razingar je za rise prvi premagal beloruskega vratarja Milchakova. Prva tretjina je prinesla še en gol v slovenskih vratih. Za prvo postavljenega vratarja Roberta Kristana je bila usodna beloruska trojka Andrushchenko-Kolosov-Chupris, slednji je bil tudi strelec drugega in hkrati tudi zadnjega gola v 60 minutah tekme.

V drugi tretjini so "risi" precej popustili v napadu in domačini so v napadu izsilili kar nekaj kazenskih minut. Z igralcem manj so v drugi tretjini igrali kar 10 minut. Obe ekipi sta sicer izvedli kar nekaj napadov, vendar številni gledalci v osrednji gomelski dvorani zadetka niso videli.

Zadnja tretjina je bila za gledalce zopet bolj zanimiva. Po treh izključitvah na slovenski strani v dobrih 12 minutah je najprej beloruski trener vzel pol minutni odmor, čez dobro minuto pa se je za enako potezo odločil tudi slovenski selektor Mats Waltin. Odločitev je bila prava, saj je Aleš Kranjc na podajo Mihe Rebolja v predzadnji minuti dosegel drugi gol za Slovenijo in s tem tudi izenačenje.

V kazenskih strelih so bili uspešnejši Belorusi oz. njihov napadalec Dmitrj Meleško.

Z igro slovenskih reprezentantov je bil selektor Mats Waltin zelo zadovoljen: "Belorusi so močna ekipa in mi smo odigrali izredno dobro. Res smo spet nabrali preveč kazenskih minut, vendar igralci so se ujeli veliko bolje kot včeraj. Lani aprila so bili Belorusi nasprotniki večine teh fantov v Ljubljani, rezultat je bil 5:2 za Beloruse, danes pa smo izgubili v kazenskih strelih. Danes smo bili močni v napadu, v primerjavi z včerajšnjo tekmo smo okrepili obrambo. Sedaj nas čaka dan počitka, potem pa še zadnji nasprotnik, ekipa Polesie, kjer imajo odlične posameznike. Mi pa lahko pokažemo, da smo odlična ekipa."