17.02

liga NHL Detroit Red Wings Nashville Predators Jan Muršak Washington Capitals

Sobota, 10. 3. 2012, 17.02

Belorus premagal Muršakov Detroit

Jan Muršak je igral 10 minut, Detroit Red Wings pa so z 2:3 izgubili s Nashville Predators. Z dvema goloma je zablestel Belorus Andrej Kosticin, ki je za Nashville odigral šele svojo peto tekmo.

V severnoameriški hokejski ligi NHL so v prvi tekmi dneva Washington Capitals ugnali Boston Bruins (4:3). Capitals so bili v preteklih sezona na samem vrhu vzhodne konference, letos pa je pesem povsem drugačna, saj se krčevito borijo za osmo mesto, ki kot zadnje vodi v končnico. Z zmago proti Bostonu so prišli do dragocenega para točk, ki jih uvršča prav na mesto, ki še vodi v končnico. V prvi tretji so hokejista Washingtona potrebovali 25 sekund za dva zadetka, najprej je v polno zadel Aleksander Semin, nato pa še Matt Hendricks. Ko je že kazalo, da je to vse za prvi del igre, je šest sekund pred piskom sirene na 1:2 znižal Milan Lucic. V 25. minuti je prišlo do izenačenja, med strelce se je vpisal Brad Marchand. A v tem delu igre se je mreža zatresla še dvakrat, obakrat od Bostona. Vratarja Tima Thomasa sta ugnala Jay Beagle in Brooks Laich. V zadnji tretjini je na zadetek zaostanka znižal Johnny Boychuk, to za kaj več pa je ''kosmatincem'' zmanjkalo časa.

Slovenski hokejist Jan Muršak je s svojo ekipo Detroit Red Wings tokrat gostoval pri Nashville Predators, ki so v domači dvorani Bridgestone Arena zmagali s 3:2. Največ sta k zmagi prispevala brata Andrej in Sergej Kosticin, ki sta zrežirala dva gola z igralcem več, enkrat pa se je med strelce vpisal še Patric Horqvist. Vratar gostiteljev Pekka Rinne je za 38. zmago v sezoni ubranil 35 strelov. Zadetka za rdeča krila, pri katerih je slabih deset minut odigral tudi Muršak, sta dosegla Drew Miller in Justin Abdelkader, vratar Joey MacDonald pa je zaustavil 17 strelov. V kanadskem derbiju so Montreal Canadiens gostovali v olimpijskem Vancouvru in zmagali s 4:1. Erik Cole je zadel dvakrat v zadnji tretjini, po enkrat pa sta vratarja gostiteljev ukanila še P.K. Subban in Blake Geoffrion. To je bila za Montreal tretja zmaga v zadnjih desetih tekmah.

Liga NHL, 10. marec:

Boston Bruins : Washington Capitals 3:4 Boychuk, Lucic, Marchand; Beagle, Hendricks, Laich, Semin

Colorado Avalanche : Edmonton Oilers 3:2** McLeod, Müller; Smith, Hall

Toronto Maple Leafs : Philadelphia Flyers 0:1**

Ottawa Senators : Buffalo Sabres 3:4** Condra, Karlsson 2; Gerbe, Ennis, Foligno

New York Islanders : New Jersey Devils 1:2 Tavares; Clarkson, Zidlicky

Tampa Bay Lightning : Carolina Hurricanes 2:4 Malone, Thompson; Specek, Skinner 2, Larose

St. Louis Blues : Columbus Blue Jackets 4:1 Perron, Stewart, Oshie, Pietrangelo; Atkinson

Nashville Predators : Detroit Red Wings 3:2 Hornqvist, Kosticin 2, Miller, Abdelkader

Dallas Stars : Anaheim Ducks 2:0 Morrow, Ryder

Phoenix Coyotes : San Jose Sharks 3:0 Boedker, Stone, Torres

Vancouver Canucks : Montreal Canadiens 1:4 Kesler; Geoffrion, Subban, Cole 2