Četrtek, 22. 9. 2022, 22.57

Alpska liga, 22. september

Jeseničani zanesljivo do nove zmage

1

HDD Jesenice | Hokejisti Jesenic so prišli do visoke zmage. | Foto Facebook HDD Sij Acroni Jesenice

Hokejisti Jesenic so prišli do visoke zmage.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali ekipo Red Bull Juniors s 5:0 (0:0, 2:0, 3:0).

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale
Sportal Brez presenečenja: za pokalno lovoriko bosta obračunala večna rivala

Jeseničani, ki imajo na drugi kakovostni ravni regionalnega tekmovanja sicer status enega glavnih favoritov, nove sezone niso začeli najbolje. Po gladki uvodni domači zmagi proti Cortini (4:0) so na drugi tekmi doživeli poraz proti novincem v tekmovanju, ekipi Unterland Cavaliers (2:5).

Danes so se merili z mlado salzburško zasedbo in jo na koncu tudi premagali, čeprav so se gostje v prvi polovici tekme dobro upirali. A železarji so imeli že takrat terensko premoč in več strelov, zadevati pa so začeli šele v drugi tretjini.

Za vodstvo je v 24. minuti ob igralcu več poskrbel Latvijec Rudolfs Polcs, prednost pa je nato povišal še Žan Jezovšek v 36. minuti. Zadnja tretjina je bila z jeseniške strani zgolj formalnost, saj so domači še dodatno stopili na plin in vse bolj utrujene tekmece odpravili še s tremi zadetki. Najprej je drugega na tekmi dosegel Jezovšek, četrtega je dodal Eric Pance, piko na i zmagi, pri kateri vratar Antti Karjalainen ni dobil zadetka, pa je postavil Luka Ulamec v 52. minuti.

V naslednjem krogu regionalnega tekmovanja se bodo železarji v soboto v gosteh merili z italijanskim Meranom.