12. 1. 2008,
20.51

Sobota, 12. 1. 2008, 20.51

Zanesljiva zmaga Stavbarja

Odbojkarji Stavbarja IGM so v tekmi 12. kroga srednjeevropske lige doma premagali Nove Mesto nad Vahom s 3:0 (14, 12, 14).

Mariborski odbojkarji so dosegli drugo zmago v srednjeevropski ligi. Tokrat pod vodstvom novega trenerja, 34-letnega Petra Primca, ki je pred dnevi zamenjal Tea Pajnika. Tekma je trajala dobro uro, kar zgovorno kaže na razmerje moči na igrišču.

V uvodnem nizu so gostitelji povedli z 8:5 in 16:9, za povišanje prednosti pa je v naslednjih minutah poskrbel Alen Šket z odličnimi začetnimi udarci, ki so povzročali zmedo v vrsti gostov. Po le 15 minutah igre je bilo 1:0 za Stavbar IGM. Drugi niz je imel podoben potek, saj so ob prvem tehničnem premoru Mariborčani vodili z 8:5. Trener gostov je poskušal z menjavami igralcev zaustaviti visok ritem igre gostiteljev, a mu to ni uspelo. Prednost Mariborčanov je rasla iz minute v minuto in slovaški odbojkarji so do konca niza osvojili le 12 točk.

Tretji niz je prinesel delno spremembo na igrišču, saj so gostje zaigrali bolj zbrano in do drugega tehničnega premora (16:12) še držali korak z domačo vrsto. Toda nadaljevanje je minilo v popolni premoči "gradbincev", ki so le še dotolkli tekmeca.