17. 12. 2007,
22.07

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 22.07

TPV uspešen

Odbojkarice TPV iz Novega mesta so v 9. krogu srednjeevropske lige v gosteh premagale madžarsko ekipo Teva Gödöllö s 3:1.

Novomeščanke so z dobro predstavo vknjižile pomembno zmago na težkem gostovanju na Madžarskem. V prvem nizu so gostje stalno pritiskale z močnimi servisi in tako ves čas vodile za dve ali tri točke. Gostiteljice so se jim še najbolj približale pri izidu 20:18 v korist Novomeščank, a so slednje z odločnim napadom niz odločile v svojo korist.

V drugem nizu so domačinke popravile sprejem začetnega udarca, Novomeščanke pa nekoliko nekontrolirano napadale, tako da so si Madžarke že pri drugem tehničnem odmoru priigrale prednost petih točk (16:11). Morda bi se pri izidu 22:17 gostje še lahko približale, vendar glavni sodnik ni priznal asa Bramborove, tako da je bila prednost Teve previsoka za morebiten preobrat.

V naslednjih dveh delih igre so novomeške odbojkarice popolnoma zaustavile Kubanko Martinezovo, kar jim je pomagalo do odločilnih nizov. Tretji je bil sicer precej izenačen, saj so Madžarke s hitrimi napadi držale ravnotežje, a so si igralke TPV z dobrim servisom, blokom in napadom priborile odločilno prednost v drugi polovici niza (22:19). V sami končnici so se domačinke še približale, a jim preobrata ni uspelo napraviti.

Zadnji niz je bil izenačen le do tretje točke, nato pa so gostje ušle na 8:3. Tudi nadaljevale so odločno in posledično povedle še z 11:5 in s 16:7, tako da je bil razplet znan že veliko pred dejanskim koncem.