14.02

8 let, 5 mesecev

Sobota, 17. 10. 2015, 14.02

Slovenska reprezentanca v curlingu je prišla do zgodovinske zmage

Slovenska moška reprezentanca je v Champeryju na EP v curlingu v skupini C osvojila zlato kolajno in se prvič v zgodovini curlinga v Sloveniji uvrstila na evropsko prvenstvo skupine B.

Po včerajšnjem koncu rednega dela in zmagi s 7:5 proti Srbiji so si Slovenci zagotovili odlično drugo mesto in se neposredno uvrstili v finale evropskega prvenstva skupine C. Redni del so zaključili z desetimi odigranimi tekmami, zabeležili pa so kar 8 zmag in le dva poraza.

V finalu jih je čakala Slovaška, s katero so v rednem delu izgubili. Tokrat so pokazali izjemno igro, tekmo popolnoma nadzorovali in Slovakom niso dali možnosti za zmago. Slavili so z rezultatom 8:1 in tako postali zmagovalci evropskega prvenstva skupine C. S tem so se neposredno uvrstili na evropsko prvenstvo skupine B.

Slovenska moška reprezentanca v postavi: Tomas Tišler (vodja), Gašper Uršič, Jure Čulić in Jošt Lajovec (trener: Gregor Verbinc), se je tako prvič v zgodovini Slovenije uvrstila v skupino B. Pred tem je napredovanje uspelo zgolj dekletom, ki so se tja uvrstile leta 2013, a se žal niso uspele obdržati v skupini B. Prav tako je katerakoli ekipa prvič v zgodovini osvojila zlato kolajno na evropskih prvenstvih.

Evropsko prvenstvo skupine B bo od 20. – 28. novembra v Esbjergu na Danskem. Hkrati bo potekalo tako evropsko prvenstvo najmočnejše skupine A kot skupine B.

V ženski kategoriji se dekleta žal niso uvrstila v končnico in so tekmovanje zaključila na končnem 6. mestu.