Torek, 12. 2. 2008, 22.06

Romanova in Kolander športnika leta v Mariboru

Športna zveza Maribor je na Snežnem stadionu pod Pohorjem razdelila nagrade za najboljše športne dosežke mariborskih športnikov v letu 2007.

Za najboljšega športnika je bil izbran veslač Rok Kolander, med ženskami je slavila atletinja Sonja Roman, med ekipami pa kegljači Konstruktorja, hokejistke Term Maribora in odbojkarji Stavbarja IGM.

Za veslačem Dravskih elektrarn, ki je lani med drugim skupaj z reprezentančnimi kolegi osvojil peto mesto v četvercu brez krmarja na svetovnem prvenstvu v Münchnu, sta se zvrstila evropski prvak v taekwondoju iz slovaškega Poprada Aleš Zemljič (Hwarang Maribor) in plavalec Jernej Mencinger (Branik Maribor), polfinalist lanskega EP v 25-metrskem bazenu v Helsinkih.

Prekmurska atletinja atletskega društva Maribor 98, polfinalistka lanskega SP v Osaki na 1500 metrov, je v glasovanju premagala taekwondoistko Sabino Šehič (Hwarang Maribor), svetovno prvakinjo sloga ITF v Quebecu in evropsko prvakinjo iz slovaškega Poprada, ter članico teniške reprezentance v pokalu Fed in trenutno 389. igralko sveta Polono Hercog.

Med ekipami je v individualnih moštvenih športnih priznanje najboljšega pripadlo kegljaškemu klubu Konstruktor za naslov državnih prvakov, enako je v ženski konkurenci uspelo tudi hokejistkam Term Maribor, najboljša moška ekipa, odbojkarski klub Stavbar IGM, pa je lani osvojila naslov državnih podprvakov. Za najperspektivnejšega športnika Maribora je bil razglašen veslač Matevž Kaiser, nosilec srebrne medalje v dvojnem četvercu s svetovnega mladinskega prvenstva v Pekingu, najboljši trener preteklega leta pa je postal njegov trener in selektor slovenske mladinske vrste Dušan Jurše.