22.59

8 let, 5 mesecev

Torek, 19. 2. 2008, 22.59

Rečanke premočne za Mariborčanke

V zaostali tekmi 1. kroga srednjeevropske so odbojkarice Rijeke doma premagale Novo KBM Branik s 3:1 (23, -21, 16, 13).

Mariborske odbojkarice so zapravile prvo zaključno žogo, da si zagotovijo nastop na sklepnem turnirju srednjeevropske lige. V tekmi z Rijeko so dobro zaigrale v prvem in drugem nizu, v nadaljevanju pa je njihova igra postala nezanesljiva in nezbrana in poraz je bil neizbežen. V petek se bosta ekipi pomerili še v dvorani Lukna in Mariborčanke pelje na sklepni turnir le zmaga.

Uvodni niz je mineval v izenačeni igri, gostiteljice pa so večkrat imele po dve točki prednosti. V končnici so Riječanke tudi dobro izvajale začetne udarce in Mariborčankam preobrat ni uspel. Tudi v drugem nizu je bila igra podobna, le s to razliko, da so si po rezultatu 19:19 gostje priigrale odločilno prednost in izenačile v nizih na 1:1.

Pričakovati je bilo, da bodo mariborske odbojkarice tudi v nadaljevanju igrale sproščeno in zanesljivo, toda v njihovi igri so se začele pojavljati napake. Trener Mitja Koželj se je odločil za zamenjavo Marine Novosel z Ano Knuplež, ki se je pokazala kot uspešna, vendar razigranih gostiteljic ni bilo možno zaustaviti. Sredi niza so si priigrale visoko prednost in jo brez težav obdržale do konca niza. Še slabše se je Mariborčankam godilo v četrtem nizu, v katerem so povsem popustile, tako da so se gostiteljice sprehodile do zmage.