22.07

8 let, 5 mesecev

Sobota, 27. 10. 2012, 22.07

Prva zmaga za Triglav

Vaterpolisti Triglava so v 6. krogu Triglav jadranske lige doma premagali Jadran.

Tako so v tem tekmovanju vknjižili prve točke v sezoni. V naslednjem krogu se bodo 10. novembra v gosteh merili s Kotorjem. Novinci v ligi triglavani so danes v kranjskem bazenu vknjižili prvo zmago v tem tekmovanju in z 8:7 (0:1, 3:1, 3:3, 2:2) premagali nekdanjega prvaka tega tekmovanja Jadran iz Hercegnovega.

Tekmo so boljše začeli gostujoči vaterpolisti in povedli po treh minutah igre, a nato je domačim uspelo v drugi četrtini goste ujeti. Sredi tretje četrtine so si Kranjčani priigrali tri gole prednosti (5:2 in 6:3), a nato naredili nekaj napak, tako da so na zadnji odmor odšli s prednostjo gola, saj so gostje dvakrat izkoristili igralca več.

V zadnjem delu je domače na dva gola prednosti popeljal kapetan Čedomir Todić in Triglavani so nato znali zadržati prednost do konca. Pri domačih je Gašper Kalan dosegel dva zadetka, ostali, Sebastjan Bak, Jaša Kadivec, Matej Nastran, Erik Bukovac, Todić in Luka Komatar pa po enega.

Triglav bo prihodnji teden prost, nato pa bo 10. novembra gostoval pri Primorcu.