1. 12. 2012,
22.06

Sobota, 1. 12. 2012, 22.06

O zmagi so odločale malenkosti

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 10. krogu srednjeevropske lige premagale Rijeko s 3:2 (-24, 20, -25, 15, 11).

Mariborske odbojkarice so si priigrale novo zmago, pot do nje je pa bila zelo trnova. Gostje so se namreč pokazale kot enakovredne tekmice, tako da so o zmagi odločale malenkosti.

V uvodnem nizu je hrvaška ekipa s pridom izrabila slab prejem mariborske vrste in povedla z 9:1. V nadaljevanju so slovenske prvakinje strnile vrste in pri 15:15 izničile prednost gostij, pri 19:18 tudi prvič povedle. V izenačeni končnici je bila na strani gostij tudi sreča in veselile so se osvojenega niza.

Drugi niz je bil izenačen do drugega tehničnega odmora. Nato pa je Sara Hutinski izvedla nekaj neugodnih začetnih udarcev, mariborska ekipa si je priigrala pet točk prednosti in prednost z zbrano igro obdržala do konca niza.

Tretji niz je bil najbolj izenačen. Gostiteljice so imele ob drugem tehničnem odmoru tri točke prednosti, toda hrvaška ekipa se ni dala. Po dobrih servisih Ivane Kalebić je reška ekipa izenačila. V zanimivi končnici so Mariborčanke povedle s 25:24, zapravile priložnost za zmago v nizu, gostje so najprej izenačile, nato pa dosegle še dve točki in dobile niz.

V četrtem nizu je na igrišču prišlo do preobrata. Domačinke so zaigrale veliko bolj odločno in zanesljivo in si sredi niza po dobrem izvajanju začetnih udarcev priigrale štiri točke prednosti, v nadaljevanju pa prednost še poviševale in brez težav izenačile rezultat v nizih.

V odločilnem nizu so gostiteljice povedle s 3:1, pri 7:7 so jih gostje ujele, nato pa so se Mariborčanke spet zbrale, osvojile nekaj točk zapored in zasluženo dobile niz in tekmo.

"Tekma je bila zelo izenačena, gostje so v nizih vodile 2:1 in obetal se nam je poraz. Toda naša ekipa je v četrtem nizu prikazala zelo dobro igro, z dodatnim motivom pa odigrala še peti niz in zasluženo smo zmagali," je povedala Sara Hutinski, najučinkovitejša igralka tekme.