20.17

8 let, 5 mesecev

Sobota, 11. 1. 2014, 20.17

Mariborčanke strle odpor Slovakinj

Odbojkarice Nove KBM Branik so v tekmi 10. kroga srednjeevropske lige v gosteh premagale Slavio Bratislavo.

Potem ko so odbojkarice Nove KBM Branika v prvi tekmi proti Slavii v Mariboru zmagale 3:0, so bile uspešne tudi v drugi tekmi, vendar zmaga ni bila tako gladka. Mariborčanke so izgubile uvodni niz, v drugem s težavo strle odpor tekmic, v tretjem in četrtem pa potrdile kakovostno razliko.

Gostiteljice so v prvem nizu zaigrale zelo zbrano, gostje pa so si privoščile preveč napak. Čeprav so dobro sprejemale, igra v polju ni stekla, zato je šepalo tudi v napadu. Bratislavčanke so ob drugem tehničnem odmoru vodile 16:12, ko pa so povedle 21:15, je bila njihova pot do zmage v nizu odprta. Slovakinje tudi v drugem nizu niso popuščale. Igrale so zanesljivo ter gostjam povzročale veliko preglavic. V prelomnih trenutkih pa je prišlo do preobrata. Mariborčanke so dobile nekaj točk zapored in povedle 21:18. A se tekmice niso predale, pri 22:22 so ujele mariborsko ekipo, toda ta je v končnici spet prevzela vajeti igre v svoje roke in izenačila rezultat v nizih.

Mariborčankam je zmaga v drugem nizu dala novega zaleta, v nadaljevanju tekme pa so dokazale, zakaj so vodilna ekipe lige. V tretjem nizu so igrale prepričljivo, naredile malo napak in ob drugem tehničnem odmoru vodile za štiri točke. V drugi polovici niza so zaigrale še bolj odločno, osvojile devet točk, tekmice pa le tri. V četrtem nizu je bila igra spet izenačena, rahlo pobudo na igrišču pa so imele gostiteljice. Vodile so z 8:5 in 16:15, tedaj pa je sledil odločilni preobrat. Z igro brez napak v obrambi in napadu je mariborska ekipa osvojila šest točk zapored, povedla z 21:16, z zbrano igro pa tekmo pripeljala h koncu.

"Pomembno je, da smo zmagali. Igra naše ekipe, zlasti v prvem in drugem nizu, ni bila na pričakovani ravni, preveč je bilo nihanj, v tretjem in četrtem pa je bila veliko boljša. Dekleta si pohvalo zaslužijo tudi za borbenost," je pojasnil pomočnik trenerja Nove KBM Branika Matjaž Hafner.