21.27

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 17. 2. 2013, 21.27

Mariborčanke premagale vodilne na lestvici

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 17. kroga srednjeevropske lige premagale dunajsko ekipo Post Schwechat.

Odbojkarice Nove KBM Branika so v preloženi tekmi 17. kroga srednjeevropske lige premagale ekipo Posta ter za Postom in Calcitom Kamnikom osvojile tretje mesto na lestvici po prvem delu tega tekmovanja. Hkrati so z igro dokazale, da bodo na sklepnem turnirju štirih najboljših klubov, ki bo v prvih dneh marca, za tekmice trd oreh.

Mariborčanke so v tekmi proti Postu tudi brez lažje poškodovane Ize Mlakar prikazale kakovostno, borbeno in zavzeto igro, ki se jim je tudi obrestovala. Že v uvodnem nizu je bilo zaznati, da jih zanima le zmaga. Povedle so s 16:11 in čeprav so se jim Avstrijke v končnici približale na dve točki (21:19), niso dovolile zasuka. Drugi niz je mineval v preobratih. Po vodstvu Mariborčank s 3:1 so gostje osvojile kar deset točk zapovrstjo in kazalo je, da jih nič več ne more ustaviti. Toda slovenske prvakinje so v nadaljevanju zaigrale na vso moč, nižale prednost gostij, jo pri rezultatu 17:17 izničile in nato povedle z 19:17. Sledila je dramatična končnica, v kateri je bila mariborska vrsta za spoznanje bolj zbrana in odločna od avstrijske in osvojila še drugi niz.

Tretji niz se je začel z izenačeno igro, po rezultatu 5:5 pa so na igrišču zagospodarile igralke Posta. Sredi niza so si priigrale nekaj točk prednosti, ki je niso več izpustile iz rok. V četrtem nizu je mariborska vrsta spet zaigrala bolj zanesljivo, večji del vodila za točko ali dve, ko pa je povedla z 20:15, je odpor gostij začel plahneti in pot do zmage Mariborčank je bila odprta.

"Čeprav so naša dekleta prikazala kakovostno odbojko, še nisem v celoti zadovoljen. Odpraviti je treba nekatere pomanjkljivosti, kajti v nadaljevanju sezone nas čaka še nekaj zahtevnih tekem. Tudi sklepni turnir srednjeevropske lige, na katerem ne želimo igrati obrobne vloge," je povedal trener mariborskih odbojkaric Bruno Najdič.