17. 12. 2007,
8.47

Ponedeljek, 17. 12. 2007, 8.47

Mariborčanke osvojile Portugalsko

Odbojkarice Nove KBM Branika so v prvi tekmi tretjega kroga pokala Challenge v nedeljo pozno zvečer v gosteh premagale portugalski Ribeirense .

Mariborske odbojkarice se zadovoljne vračajo s portugalskega otoka Pico v Atlantskem oceanu. V prvi tekmi pokala Challenge so s 3:1 premagale tretjeuvrščeno ekipo portugalskega prvenstva in si pred povratno tekmo, ki bo 21. decembra ob 18. uri v Mariboru, priigrale pomembno prednost. "Potovanje je trajalo kar 48 ur, tako da smo na prizorišče tekme prispeli tri ure pred začetkom. Dekleta so kljub utrujenosti pokazala zelo zrelo in predvsem odgovorno igro, še zlasti po izgubljenem uvodnem nizu. Vseh sedem igralk si zasluži pohvalo," je po tekmi dejal trener Mitja Koželj.

Če bi imele malo več sreče, bi gostje lahko dobile tudi uvodni niz, ki so bile do 19:19 povsem enakovredne tekmice "spočitim" gostiteljicam. V končnici so si Mariborčanke privoščile nekaj napak in izgubile niz. V nadaljevanju tekme so niti igre prevzele v svoje roke in se na trenutke poigravale z gostiteljicami. V drugem nizu so povedle s 13:6 in 19:10, nato pa z zanesljivo igro v polju in napadu izenačile rezultat v nizih. Tudi tretji niz je minil v veliki premoči mariborske ekipe. Ta si je, podobno kot v drugem nizu, že v uvodnih minutah z odličnimi začetnimi udarci in čvrstim blokom priigrala nekaj točk prednosti, pri drugem tehničnem premoru pa je ta znašala že sedem točk (16:9). Mariborčanke tudi v nadaljevanju niso popuščale in so brez težav osvojile niz. Portugalke so bile tudi v četrtem nizu nemočne pred naleti mariborskih odbojkaric, ki so vodile od začetka do konca niza.