Sobota,
7. 3. 2009,
22.48

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 7. 3. 2009, 22.48

9 let

Koprčani zablesteli proti Mornarju

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Devatnajsti krog jadranske lige je prinesel novo zanimivo srečanje v koprsko Žusterno, pri slovenskih prvakih je namreč gostoval splitski Mornar.

Proti Mornarju so slavili z 11:10 (3:3, 1:3, 3:4, 4:0). Zadetke za Koper so dosegli Uroš Smolnik 3, Danijel Kancijanič, Erik Bukovac po 2 ter Andraž Verač, Simon Berce, Teo Galič in Rok Crnica.

Splitski Mornar je sicer le dve mesti višje na lestvici, vendar je imel pred srečanjem dvakrat več točk kot Koprčani. Splitčani imajo "za pasom" dva pomembna skalpa, ugnali in remizirali so z evroligašem iz Šibenika ter premagali reško Primorje. Tako so najvišje uvrščeni splitski klub v ligi in le točko za sedmouvrščenim Primorjem. Prav z načrtovanim uspehom v Kopru naj bi na lestvici preskočili Rečane.

Že začetek srečanja je pokazal, da bo to neizprosen boj za vsako kapljico vode, za vsak meter igrišča, za vsak gol. Borbenost je prvič prekoračila meje dovoljenega minuto pred koncem prve četrtine pri izidu 2:2, ko se je koprski center Teo Galič stepel s svojim branilcem. Sodnika sta oba poslala na hlajenje pod prho. Prav ta dogodek je kasneje omogočil koprskemu kapetanu Urošu Smolniku, da je postal junak srečanja. Smolnik, sicer igra na mestu branilca, je namesto Galiča kot "sidraš" zaigral pred nasprotnikovim golom.

Kljub temu, da je Smolnik izvrstno zamenjal Galiča, dosegel je tudi dva gola, so gostje v drugi in tretji četrtini vse bolj prevzemali pobudo in si nabirali prednost. Na zadnji odmor so tako odšli s tremi goli prednosti. Vse je kazalo, da tudi tokrat Kopru ne bo uspelo dobre igre potrditi z zmago ali vsaj remijem.

Toda varovanci trenerja Marina Cetina so zadnjo četrtino odigrali kot prerojeni. Stisnili so obrambne vrste in uspešno odbijali vse napade gostov, ki so po tiho že slavili. Borbenost se jim je izplačala, ko se jim je odprlo tudi v napadu. Ko je Rok Crnica izenačil, so Koprčani znova upali na uspeh. Tega jim je minuto pred koncem s sidraškim golom, svojim tretjim, prinesel prav kapetan Uroš Smolnik. Do konca je bilo še minuto in pol igre. Mornar je še imel priložnost za izenačenje, vendar je njihov strel zletel mimo koprskih vrat.