Torek, 17. 8. 2010, 14.41
9 let
Kauzer: V Tacnu bomo pokazali, da smo tu gospodar

Slovenci so glavni favoriti za kolajne z branilcem naslova Petrom Kauzerjem na čelu.
"Na evropskem prvenstvu smo pokazali, kako dobro smo pripravljeni in kako smo zmotivirani pred svetovnim prvenstvom. S tem, ko smo osvojili toliko kolajn, smo res na dobri poti. Nekateri so imeli majčkeno smole, vendar pa smole v Tacnu ne bo - moramo se samo zbrati in ohraniti mirno glavo, da nas te kolajne ne ponesejo v višave in na domačem svetovnem prvenstvu moramo pokazati, kaj znamo in da smo res mi tu doma in da smo tukaj gospodar," je pred najpomembnejšim letošnjim tekmovanjem strnil visoka pričakovanja branilec naslova svetovnega prvaka in novopečeni evropski prvak Peter Kauzer.
V Ljubljani se bo za naslove potegovalo 350 športnikov iz 70 držav, med njimi bo predvidoma 15 slovenskih tekmovalcev. Apetiti pred tekmo najvišje ravni na domačem terenu v Tacnu so zelo zrasli po najuspešnejšem evropskem prvenstvu doslej v Čunovem pri Bratislavi. Slovenski slalomisti na divjih vodah so se v domovino vrnili s štirimi odličji. Kauzerjevemu zlatu je Jure Meglič dodal srebro, Urša Kragelj je bila bronasta med kajakašicami, bron pa je osvojila tudi kajakaška trojka Kauzer, Meglič, Dejan Kralj v ekipni tekmi.
Župan najprej čestital Petrovemu očetu
"Najprej čestitke Petru Kauzerju starejšemu, ki je najbolj zaslužen, da smo pred skoraj 27 leti dobili šampiona," se je pošalil župan. "Želel bi si, da bi ostalo svetovno prvenstvo v Ljubljani zapisano kot prvenstvo, ki bo prineslo nove medalje, tudi tiste najbolj žlahtne, hkrati pa da bi bilo zapisano tudi po dobri organizacijski plati," je prvenstvo pospremil Janković.
Županov optimizem je delil predsednik Kajakaške zveze Slovenije Bojan Žmavc: "Uspeh v Bratislavi je prišel kot smetana na vse organizacijske napore, pričakujem, da bomo ta uspeh ponovili. Tacenska proga je v svetu poznana kot edinstvena in vrhunska in sodi na najvišjo raven v svetovnem merilu." Ta pričakuje, da se bodo kmalu uresničile želje, da bi v Tacnu dobili težko pričakovani vodno-športni center. Stalnica ob Tacenski progi so težave s parkiranjem, te naj bi bile že kmalu preteklost. Po županovih besedah je pogodba za odkup zemljišča za parkirišče v postopku podpisovanja, sredstva pa so predvidena v rebalansu proračuna, ki ga bo mestni svet obravnaval 27. septembra.
Dela ob in na progi se končujejo in vse bo pravočasno pripravljeno, je poudaril generalni sekretar organizacijskega odbora Sloka 2010 Ivo Tomc. Eno glavnih vodil organizatorjev je slogan "Divja voda, čisti užitek", prireditev pa naj bi stala med 300.000 in 400.000 evrov. Maskota je prisrčen potočni rak. Prvenstvo se bo uradno začelo s slavnostnim odprtjem v torek, 7. septembra, na Prešernovem trgu ob 20. uri. Pokroviteljstvo nad SP je prevzel predsednik države Danilo Türk.