21.06

8 let, 5 mesecev

Sobota, 25. 1. 2014, 21.06

Kamničanke po prvem nizu postavile stvari na svoje mesto

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v svoji zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v gosteh premagale madžarsko Teva Godollo.

Čeprav so odbojkarice Calcit Volleyballa na gostovanju na Madžarskem izgubile praktično že dobljeni uvodni niz, so v nadaljevanje le postavile stvari na svoje mesto in se še desetič letos v tem tekmovanju veselile zmage. Z njo so samo potrdile uvrstitev na zaključni turnir, od zadnje tekme na Dunaju, datum zanjo še ni določen, pa bo odvisno, na katerem mestu bodo končale redni del tekmovanja.

Po velikem uspehu v pokalu challenge, v katerem so se po zmagi v Poreču uvrstile v četrtfinale, so slovenske pokalne zmagovalke na svojem predzadnjem gostovanju rednega dela srednjeevropske lige gostovale v Godolloju. Madžarske prvakinje v letošnji sezoni v tem tekmovanju še niso zmagale, vendar pa Gašper Ribič, trener Kamničank, ni želel ničesar tvegati. Počivali sta le najmlajši igralki v ekipi, Eva Mori in Lana Ščuka, ki sta bili ob koncu lanskega leta najbolj obremenjeni - po osvojenem pokalnem naslovu sta nastopili še na turnirju mladinskih reprezentanc v okviru Mevze.

Uvod v tekmo je bil za kamniško ekipo obetaven, saj je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo štirih točk, ki so jo domače odbojkarice do drugega prepolovile. Toda po vrnitvi na igrišče so z delnim izidom 5:2 odbojkarice Calcita prišle do visoke prednosti, ki pa jim ni zadostovala za vodstvo z 1:0 v nizih. Madžarke so z dobrimi servisi izid najprej izenačile, v napeti končnici pa celo prišle do zmage. Izgubljeni niz odbojkaric iz Kamnika ni vrgel iz tira. Nasprotno, v drugem nizu so z boljšim servisom brez večjih težav prihajale do točk, v napadu pa sta bili učinkoviti Tjaša Turnšek in Sara Valenčič. Da se jim nasmiha izenačenje v nizih, se je dalo sklepati ob odhodu na drugi tehnični odmor, saj so nanj odšle s prednostjo sedmih točk. Ob boljši igri so Kamničanke svojo prednost povečale na devet točk (21:12), takšna pa je bila razlika tudi ob koncu niza.

Še prepričljivejše so bile varovanke Gašperja Ribiča v tretjem nizu. Do prvega tehničnega odmora so domačinke še držale korak z razigranimi gostjami, saj so ob njem zaostajale za dve točki, toda do drugega so dosegle le še tri. Z odličnimi servisi Valenčičeve so Kamničanke povedle že z 21:9, kar je seveda zadostovalo za še en zanesljivo osvojeni niz.

Tudi četrti niz so bolje začele Calcitovke, ki so na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo dveh točk, vendar so Madžarke na trinajsti točki izid izenačile, ob drugem tehničnem odmoru pa so bile one tiste, ki so vodile z dvema točkama naskoka. V nadaljevanju niza so povedle za tri točke (19:16), a sta bili ekipi na dvajseti točki spet skupaj. V še eni izenačeni končnici so bile tokrat bolj zbrane gostujoče odbojkarice, ki so izkoristile svojo tretjo zaključno žogo za končno zmago.