21.23

8 let, 5 mesecev

Petek, 22. 2. 2008, 21.23

Gostiteljice so si zaslužile zmago

Odbojkarice Nove KBM Branika so v desetem krogu srednjeevropske lige premagale Rijeko s 3:0 (20, 34, 22).

Mariborske odbojkarice so v odločilni tekmi za uvrstitev na sklepni turnir srednjeevropske lige, ki bo 3. in 4. marca na Slovaškem, s 3:0 premagale ekipo Rijeke. Gostiteljice so si zaslužile zmago, saj so bile v vseh treh nizih boljše od gostij zlasti v odločilnih trenutkih, gledalci pa so najbolj uživali v drugem nizu, ko so spremljali pravo dramo.

V uvodnem nizu so imele pobudo na igrišču mariborske odbojkarice, ki so zanesljivo igrale v polju in dobro organizirale napade. Povedle so z 12:6, nato pa slabše nadaljevale in gostje so znižale njihovo vodstvo le na točko (15:14). Toda v odločilnih trenutkih je domača vrsta spet zaigrala odločno in zbrano ter osvojila niz. V drugem nizu ni kazalo, da bo trajal kar 33 minut. Kajti do izida 14:14 sta bili ekipi izenačeni, nato pa so Rečanke z dobrimi začetnimi udarci in čvrstim blokom povedle s 24:19. Sledil je neverjeten preobrat. Mariborske odbojkarice so zaigrale brez napak ter izenačile na 24:24. Ekipi sta v odločilnih trenutkih zapravili vsaka po pet žog za osvojitev niza, več sreče so na koncu imele mariborske igralke, ki so pri vodstvu 33:32 dosegle zmagovito točko.

Tretji niz je minil v premoči gostiteljic, ki so ves čas vodile, sredi niza celo za sedem točk (17:10), a se hrvaške odbojkarice niso predale. V končnici niza so se približale na dve točki (23:21), preobrat pa jim le ni uspel.