21.25

8 let, 5 mesecev

Sobota, 19. 1. 2013, 21.25

Bankirke ugnale neposredne tekmice

Odbojkarice Nove KBM Branika so v tekmi 15. kroga srednjeevropske lige v Mariboru premagale Slavio.

Mariborske odbojkarice so naredile nov korak k uvrstitvi na zaključni turnir. Gladko so premagale ekipo Slavie, ki se prav tako poteguje za nastop na sklepnem turnirju. V mariborski ekipi je bila prijavljena tudi novinka, podajalka Natalie Emro, toda Američanka tokrat ni dobila priložnosti za igro. Slovenske prvakinje so tekmo začele prepričljivo, saj so povedle s 6:2 in 13:6. Še posebej dobro so izvajale začetne udarce, ki so gostjam povzročali veliko težav. Gostje so se po visokem vodstvu domače vrste otresle pritiska in se ji v končnici približale na pet točk, preobrata pa niso zmogle.

Podoben tok je igra imela tudi v drugem nizu, le da prednost gostiteljic ni bila tako izdatna kot v prvem nizu. Ob prvem tehničnem odmoru je znašala štiri točke, ob drugem pa pet točk, za prednost pa je največ zaslug imela tokrat zelo razpoložena Iza Mlakar. V končnici niza so gostje zaigrale bolj odločno in se gostiteljicam približale na tri točke (21:18), v ključnih trenutkih pa je domača vrsta spet vzela niti igre v svoje roke in dobila še drugi niz. V tretjem nizu so gostiteljice po neugodnih začetnih udarcih Sare Najdič povedle 3:0, pri vodstvu 4:2 pa je začetne udarce začela izvajati Sara Hutinski. Ti so vnašali zmedo v polju tekmic, ki zaradi slabega sprejema niso bile sposobne organizirati napadov, Mariborčanke so dosegle kar deset točk zapored. Visoko vodstvo jih ni uspavalo, še naprej so igrale resno, tekmice pa brez težav spravile na kolena.

"Prvi niz je bil zelo pomemben in ko smo ga dobile, je bila igra bolj sproščena. Visoka zmaga je dobra popotnica za nadaljevanje prvenstva, v katerem nas čaka še nekaj zahtevnih tekem, a verjamem, da imamo velike možnosti za uvrstitev na sklepni turnir," je povedala Sara Hutinski.