4. 3. 2008,
9.51

Torek, 4. 3. 2008, 9.51

Osovnikar blizu medalje

Na zadnjem atletskem dvoranskem svetovnem prvenstvu v Moskvi leta 2006 je blestel Matic Osovnikar, ki je bil blizu medalje v šprinterski preizkušnji. Nastopili so še trije Slovenci.

Slovenska reprezentanca za svetovno dvoransko prvenstvo, ki bo konec tedna v Valencii, je petčlanska.

Na zadnjem prvenstvu, ki je bilo od 10. do 12. marca let 2006 v Moskvi, je bila slovenska zasedba še skromnejša. V ruski prestolnici so nastopili trije atleti in atletinja. Najbolj je navdušil Matic Osovnikar, ki je s časom 6,58 izenačil slovenski rekord v šprintu na 60 metrov in za malo zgrešil medaljo. Bil je četrti. Za bronastim Američanom Terrencem Trammellom je zaostal za štiri stotinke.

Prijetno presenečenje je v isti disciplini pripravil debitant na velikih tekmovanjih Marko Bratož, ki se je s časom 6,70 prebil do polfinala, v katerem je tekel 6,73 in tekmovanje končal na 18. mestu.

Nekoliko slabše se je odrezal Miran Vodovnik v metu krogle. Slovenski rekorder, ki bo v Valencii kandidiral za stopničke, je dosegel skromen izid 19,37 in obstal v kvalifikacijah. Za finale bi moral vreči več kot pol metra dlje, tekmovanje je končal na slabem 14. mestu.

V prvem krogu je obstala tudi Sonja Roman v teku na 1500 metrov. Prekmurka je tekla 4:27,96 in končala povsem na repu tekmovalk. Za finalom je zaostala za več kot 13 sekund.