1. 12. 2013,
18.32

Nedelja, 1. 12. 2013, 18.32

Mathathi s časom 2;07:16 zmagal v Fukuoki

Kenijec Martin Mathathi je še en odličen tekač, ki je s štadionske atletike uspešno presedlal v maratonske vode. V japonski Fukuoki je dobil svoj prvi večji maraton.

Martin Muthathi je na Japonskem zmagal v času osebnega rekorda 2;07:16, potem ko je lani na istem maratonu v svojem debitantskem nastopu odstopil. Drugo mesto je osvojil njegov rojak in lanski zmagovalec Jospeh Gitau, tretji pa je bil najboljši domačin Juki Kavauči. Slednji se je že tretjič v letošnji sezoni spustil pod mejo 2;10.

Muthati je na svetovnem prvenstvu v Osaki leta 2007 v teku na 10.000 metrov osvojil bron. Zaostal je le za legendarnima Etiopijcema Keneniso Bekelejem in Sileshijem Sihinejem. Ima tudi bronasto medaljo s svetovnega prvenstva v krosu iz leta 2006, kjer je v ekipni razvrstitvi skupaj s kolegi iz reprezentance osvojil zlato. Na olimpijskih igrah v Pekingu je bil sedmi.