Nedelja, 27. 3. 2011, 19.04
8 let, 9 mesecev
Kobe dobil 11. mali kraški maraton
![](/media/img/8c/00/36792fd225f48d7be19b.jpeg)
Najboljša slovenska maratonska trojka Primož Kobe, Mitja Kosovelj in Anton Kosmač se je pričakovano razvrstila na zmagovalnih stopničkah. Za omenjene tekmovalce je bila to še zadnja pripravljalna tekma pred aprilskimi maratonskimi nastopi, kjer bodo lovili normo (2;17:00) za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu. Kobe in Kosmač bosta 10. aprila nastopila v Milanu, Kosovelj pa bo teden dni kasneje tekel v Padovi.
Prvi je v cilj pritekel Kobe, ki je s časom 1;06:20 postavil tudi rekord proge, Kosovelja na drugem mestu pa je prehitel za slabo minuto (1;07:13). Kosmač na tretjem mestu je pred tednom dni nastopil že na polmaratonu v Brugneri, zato po dogovoru s trenerjem Romanom Kejžarjem ni tekel na vso moč in je zasedel tretje mesto s časom 1;10:32.
Pri dekletih si je brez večjih težav zmago pritekla Lucija Krkoč (1;18:45), ki bo pravtako v aprilu nastopila na maratonu. Ženska norma za nastop na SP v Južni koreji znaša 2;43:00.