Sobota, 2. 8. 2014, 18.42
9 let, 2 meseca
Bolt glavni akter iger, Rudisha spet poražen, Kenija najuspešnejša (video)

Svetovni rekorder Usain Bolt se je prvič letos predstavil na mednarodni atletski sceni. Na igrah Commonwealtha v škotskem Glasgowu je ni nastopil v posamičnih disciplinah, bil pa je član jamajške štafete 4 x 100 metrov. Že v kvalifikacijah je bilo jasno, kdo je največja atletska zvezda zadnjega obdobja, saj je občinstvo ob njegovem nastopu pokazalo največ navdušenja, kljub temu, da so se v medijih pred dnevi pojavila namigovanja, da naj bi bil Jamajčan kritičen do organizacije iger.
Najhitrejši človek na svetu je zadnji dan iger v žep pospravil še eno zlato medaljo z največjih tekmovanj, saj je skupaj s kolegi iz reprezentance (tekli so še Livermore, Bailey-Cole in Ashmeade) v finalu slavil s 37,58, kar je nov rekord iger.
Amos v silovitem finišu še enkrat ugnal Rudisho
Eden vrhuncev je bil nedvomno moški tek na 800 metrov, kjer sta se udarila olimpijski prvak in podprvak. David Rudisha, ki je bil v Londonu uspešnejši, hkrati pa je postavil tudi svetovni rekord, je tokrat moral priznati premoč mlademu Nijelu Amosu. Letos že tretjič.
Mladi predstavnik Bocvane, tudi mladinski svetovni rekorder, je v ciljno ravnino vstopil zaprt za kenijskima rivaloma, a si je uspel izboriti prostor in uloviti ter prehiteti Rudisho, ki je bil zadovoljen tudi s srebrno medaljo (zaključek tega teka si lahko ogledate v videu na dnu članka).
V ženski konkurenci je izstopala nigerijska šprinterka Blessing Okagbare, ki je zmagala tako v teku na 100 (10,85) kot 200 metrov (22,25). V teku na 800 metrov je zmagala aktualna svetovna prvakinja, Kenijka Eunice Sum (2:00,31).
Olimpijska prvakinja v teku na 100 metrov z ovirami Sally Pearson ni imela prave konkurence v svoji disciplini. Avstralka je slavila s časom 12,67 in tako ubranila zmago izpred štirih let.
Niz zmag nadaljuje Novozelandka Valerie Adams. Zlato medaljo v suvanju krogle si je zagotovila z rezultatom 19,88 metra.
Najuspešnejša država atletskega dela iger je bila Kenija z 10 zlatimi, 10 srebrnimi in tremi bronastimi medaljami. Sledili sta ji Jamajka (10 + 3 + 6) in Avstralija (8 + 1 + 3).