Torek, 17. 2. 2015, 21.43
7 let, 2 meseca
Kako lahko s preprosto idejo zberemo kar 51 tisoč evrov na mesec
Dalibor Matijević je 26-letni diplomirani inženir strojništva, ki se je v svet podjetništva podal že pri 19 letih. Pri 23 letih se je samozaposlil, danes pa je avtor številnih projektov, med katerimi je tudi Zaokroži za dobrodelnost. Hkrati je Dalibor tudi direktor Zavoda zaokroži, ki je bil ustanovljen 15. oktobra 2013, v okviru katerega se projekt izvaja.
S projektom zaokroži za dobrodelnost želijo pomagati predvsem tistim, ki so se znašli v hudi finančni stiski, ta, kot pravi, Dalibor pesti številne družine, mlade, ki ne dobijo prve zaposlitve, starejše, ki komajda preživijo mesec z minimalno pokojnino, pa tudi tiste, ki so se zaradi življenjskih tragedij znašli na robu obstoja. Opozoril je tudi na brezdomce, njihovo število v Sloveniji narašča.
Tu bi na vrsto prišli mi. Narod, donatorji osebe dobrega srca, ki bi zaokroževali tako na spletnih kot fizičnih blagajnah, ter s tem podprli ideje na portalu Zaokroži. "Z našo pomočjo, inovativnim tehničnim pristopom zbiranja mikrotransakcij bomo omogočili in skrbeli, da bodo sredstva resnično prišla v prave roke," je zatrdil.
"Zaokroži inovacija zagotovo spreminja pravila igre, saj omogoča nov način donacije prek zaokrožitve, ki kupcu hkrati omogoča sodelovanje v izbiri prihodnjih projektov ter vpis na seznam donatorjev. Tako znesek donacije, projekte, glasovanje pa bodo donatorji lahko spremljali tudi prek mobilne aplikacije," je navedel Dalibor.
Kako lahko torej sodelujete? Pri plačilu znesek velikokrat ni točen, zato lahko v spletnih trgovinah ali poslovalnicah, ki imajo pri koncu plačila omogočen modul Zaokroži, znesek z izbiro zaokrožite "ter tako razliko darujete v naš sklad, ki nato sredstva daruje dobrodelnim projektom", pojasnjuje 26-letni podjetnik. Kateri so ti projekti, lahko preverite tudi na spletni strani pod Aktualnimi zgodbami.
Sicer pa se tudi s klikom na opcijo razkrije, za kateri projekt se zbirajo sredstva, koliko je že zbranih, kolikšna je tvoja razlika do zaokroženega zneska oziroma donacija ter možnost vpisa dodatnega zneska. Ob potrdilu zaokrožitve se košarica zaokroži na poln znesek in sredstva potujejo naprej.
Skupna zbrana sredstva vseh donatorjev ter stroški so popolnoma transparentno prikazani na spletni strani Zavoda Zaokroži ter potujejo v skupni vrednosti 90 odstotkov dalje.
Modul "Zaokroži" se lahko preprosto pripne tako na spletne trgovine (produktno ali storitveno) kot maloprodajne fizične blagajne, pojasnjuje Dalibor.
Da bi bila integracija preprostejša, se v fizične blagajne povezujejo tudi s ponudniki programske opreme, kot je POS elektronček, kateri bi ob partnerstvu s trgovino uredili možnost hitrega zaokroževanja ter s tem omogočili nemoten nakupni proces v trgovini.
Za zdaj so sicer prva fizična zaokroževanja oziroma partnerstvo podpisali z Epic Eco group (hoteli, kavarne, restavracije), v prihodnje pa pričakujejo, da se bo pridružilo še več večjih družb. Projekt je namreč zanimiv tudi za druga podjetja, večje spletne trgovine, kot so Ličila.si, Mojačokolada, Enaa, Mimovrste.
"Glede na odzive tako s tekmovanj kot odzive ljudi, ki nas poznajo, verjamejo v uspeh, verjamejo v boljšo lepšo prihodnost. Vendar pa je temelj zaupanja, skupne moči treba spet vgraditi. Verjamem, da smo skupaj močnejši," je povedal Dalibor.
Hkrati želijo tudi skleniti partnerstvo z najbolj priznanimi partnerji programskih rešitev za maloprodajne trgovine, kjer bi jih preprosto umestili ter ob tem tudi obvestili svoje naročnike z možnostjo zaokroževanja (vklop funkcije).
"Inovacijo želimo razširiti tudi v druge države, globalno, trenutno pa se želimo osredotočiti na Slovenijo in vpeljati nekaj novega, svežega na področju dobrodelnosti s pomočjo največjih podjetij. Model je zasnovan na poslovnem načrtu in akcijah, ki se v najkrajšem času lahko preslikajo na katerokoli okolje," je še povedal Dalibor.