Nedelja,
15. 7. 2012,
11.05

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Nedelja, 15. 7. 2012, 11.05

8 let, 8 mesecev

Costa Concordia: Vdovec v morju postavil spominsko ploščo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Elio Vincenzi, mož ene od žrtev nesreče ladje Costa Concordie, ki je januarja nasedla ob italijanski obali, se je v soboto potopil 25 metrov globoko in ženi postavil spominsko ploščo.

Blizu mesta, kjer nesrečna ladja pol leta po tragediji še vedno leži na boku, je v spomin ženi Marii Grazie Trecarichi postavil ploščo. "Bilo je zelo čustveno," je kasneje dejal Vincenzi, čigar ženo še vedno pogrešajo. Na plošči sta fotografiji, njeno ime ter datum njenega rojstva in smrti. "Človeška neumnost jo je vzela, ne morje, ki sva ga oba ljubila," je še povedal.

Navzoč je bil tudi direktor italijanske družbe Costa Crociere Pier Luigi Foschi. Družba sicer načrtuje znova splaviti nasedlo ladjo in jo odvleči v pristanišče. Dela so se začela maja in naj bi trajala okoli dvanajst mesecev, trenutno pa delavci sidrajo ladjo na dno, da ne bi še naprej drsela proti odprtemu morju.

V primeru nasedle luksuzne križarke preiskujejo devet ljudi, in sicer kapitana ladje Francesca Schettinija, ki je med drugim obtožen, da je zapustil ladjo, preden so evakuirali vse potnike, pet ostalih članov posadke in tri menedžerje lastnika ladje. Schettino je pred dnevi v prvem televizijskem pogovoru po tragediji prosil za odpuščanje. Priznal je, da je bil v času nesreče "zmeden" in dodal, da bi kljub temu ostali člani posadke morali opaziti skalo ter spremeniti smer plovbe.

Medtem pa so se pojavila poročila, ki so razjezila mnoge preživele in prebivalce otoka Giglio. Kapitan, ki so ga pred desetimi dnevi izpustili iz hišnega pripora, naj bi namreč za ekskluzivni intervju za zasebno televizijo Canale 5 prejel 50.000 evrov.

Luksuzna križarka s 4229 ljudmi na krovu je 13. januarja nasedla ob otoku Giglio ob italijanski zahodni obali. V nesreči je umrlo 30 ljudi, dva pa sta uradno še vedno pogrešana.