V skupini Modro za študente trdijo, da je senat ŠOU nezakonito razveljavil študentske volitve na več fakultetah, na katerih je zmagala dozdajšnja opozicija. Senat ŠOU obtožbe zavrača.
Skupina Modro za študente v izjavi za javnost navaja, da naj bi senat ŠOU v Ljubljani nezakonito in mimo pravil razveljavil letošnje študentske volitve - te so bile 16. in 17. oktobra - na Fakulteti za družbene vede in Fakulteti za šport. Kot so zapisali, naj bi šlo za "krajo volitev", po njihovih trditvah pa naj bi za tem stala "trenutno vladajoča študentska skupina", ki "skoraj v celoti nadzoruje ŠOU".
V izjavi za javnost so opisali dogodek, ki naj bi se zgodil na Fakulteti za družbene vede. Na omenjeni fakulteti naj bi prepričljivo zmagala skupina FDVjevci – Vsedruštvena lista, po pritožbi nasprotnega tabora (FDV Povezani) pa naj bi senat ŠOU v Ljubljani volitve razveljavil "zaradi domnevnega zadrževanja kandidatov na volišču" oziroma kot skupina Modro za študente piše v izjavi za javnost, "zato ker so njihovi nasprotniki in poraženci na volitvah (Rdeči) po mnenju senata kršili akte". Po njihovem je senat ŠOU izpadel "spolitizirano in goljufivo".
ŠOU: Pritožbeni postopki še niso končani, senat je nepristranski organ
Vsekakor krepke obtožbe, ki smo jih želeli preveriti tudi pri naslovniku, senatu ŠOU Ljubljana. Na senatu so nam pojasnili, da pritožbeni postopki, vseh pritožb v zvezi z volitvami je bilo osem, še potekajo. Senat kot prvostopenjski pritožbeni organ je obravnave pritožb opravil pretekla petek in soboto, odločbe pa bo objavil danes in jutri, to mora namreč storiti v treh dneh od odločitve o pritožbi. Po objavi odločbe ima pritožnik ali druga oseba, ki izkaže pravni interes, na voljo pritožbo na drugostopenjski organ – Razsodišče ŠOU v Ljubljani.
Na ŠOU so v odgovor na obtožbe pojasnili sestavo, status in zaveze senata. To je organ z dvoletnim mandatom, v njem sedi sedem članov, trije so predstavniki javnosti, štirje pa študentskih organizacij visokošolskih zavodov, ki so na funkcijo izžrebani, so pojasnili na ŠOU, kjer poudarjajo, da senat zavezujeta načeli nepristranskosti in odločanja na podlagi dokazov. Vsak udeleženec obravnave pred senatom lahko predlaga izločitev člana, če obstaja dvom o njegovi nepristranskosti, so še zapisali pri največji študentski organizaciji v državi.
Modro za študente bo uporabil vsa legitimna sredstva, senatu ŠOU nameravajo izročili zlatega Lukašenka
V skupini Modro za študente zatrjujejo, da bo njihov naslednji korak pritožba na Razsodišče ŠOU v Ljubljani in na Nadzorno komisijo Študentske organizacije Slovenije, poleg tega pa napovedujejo tudi druge akcije "z namenom zaščite demokracije", kot so zapisali.
Eno bodo po lastnih besedah izvedli že danes, ko se bodo zbrali pred sedežem ŠOU Ljubljana in prižigali sveče, kot pravijo, v spomin na demokracijo v ŠOU, predsednici senata organizacije Poloni Golob pa bodo skušali izročiti zlati kipec Lukašenko, ki po njihovem mnenju simbolizira izvedbo neobičajnih demokratičnih metod v ŠOU Ljubljana.
V skupini Modro za študente so sicer mnenja, da si ŠOU Ljubljana odkrito prizadeva za ohranitev trenutnega stanja v organizaciji, čeprav so to študentje po njihovih navedbah na volitvah jasno zavrnili.