Petek,
13. 1. 2012,
12.56

Osveženo pred

9 let, 5 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 13. 1. 2012, 12.56

9 let, 5 mesecev

V demokraciji je vse mogoče

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Zoran Janković, s Pozitivno Slovenijo relativni zmagovalec prvih predčasnih parlamentarnih volitev v Sloveniji, je na veliki preizkušnji...

V prvem poskusu mu tudi zaradi politične neizkušenosti in zaletavosti ni uspelo zbrati dovolj glasov za mandatarja, da bi sestavil prihodnjo vlado. Se lahko v drugo dvigne kot feniks iz pepela? Bo sploh znova poskusil ali bo presenetljivi relativni zmagovalec decembrske volilne nedelje na koncu postal največji osmoljenec povolilnega strankarskega kupčkanja?

"V demokraciji se tudi take stvari dogajajo. Predvsem se mi zdi tragično, da si stranke jemljejo toliko časa, da bodo našle neki dogovor, kar je normalno v nekih stabilnih gospodarskih razmerah, v teh turbulentnih, zahtevnih časih pa nas to lahko zelo drago stane. Najbolj logično bi bilo, da vlado vodi tisti, ki je dobil največ glasov, največje zaupanje volivcev."

"Nimam komentarja glede tega, ne spremljam politike in me absolutno tudi nič ne zanima!"

Jaz se za politiko ne zanimam, ker je politika zame nekaj najbolj neetičnega na tem svetu. Kar pa zadeva Zorana Jankovića, menim, da bi moral imeti priložnost, kot so jo imeli tudi vsi pred njim, potem pa naj sam pokaže, ali bo izpeljal zadevo ali zavozil. Ne zdi se mi pošteno, da on nima te možnosti, če so jo imeli vsi pred njim."

Največji osmoljenec letošnjih volitev je že znan, to je Janez Janša. Tudi če bo sestavil vlado, je jasno komu relativna večina ljudi v tej državi najbolj zaupa."

"Jaz se poskušam držati svoje profesionalnosti in se pravzaprav nikoli dejavno ne vmešavam v politiko. Želim pa si samo, da bi Slovenija čim prej začela normalno funkcionirati, ker to je tisto, kar v tem trenutku najbolj potrebujemo!"

"Da, če bo štirim strankam uspelo pritegniti še eno ali celo dve stranki, se to lahko zgodi. Osebno bi rad videl, da bi politične stranke premogle toliko modrosti, da bi na vsako ministrstvo povabile pet ali šest kandidatov, znanih in uveljavljenih strokovnjakov, in funkcij ne bi delili po politični, ampak po strokovni usposobljenosti kandidatov. Čas je za znanje, ne pa za politiko in politikantstvo!"