Ponedeljek,
27. 8. 2012,
19.04

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 27. 8. 2012, 19.04

8 let, 9 mesecev

Slovo od žrtev tragične balonarske nesreče

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
V cerkvi svetega Mihaela na ljubljanskem Barju je potekala maša za tragično preminule v hudi nesreči balona pretekli četrtek. Mašo je daroval pomožni ljubljanski škof Anton Jamnik.

Pomožni nadškof Anton Jamnik je pred bogoslužjem za Planet Siol.net povedal, da so duše umrlih že pri Bogu in so že našle svoj mir. "Gre za hud in tragičen dogodek, ki pa nas nekako povezuje, in opominja kako krhki smo ljudje." "Ta bolečina nas je povezala v skrbi za solidarnost med ljudmi," je dejal. "V takšnih trenutkih pogosto ostajajo samo še molk, molitev in prošnja Bogu" "V življenju so stvari, ki presegajo človeški razum, bolečine, ki jih človek ne more pojasniti, preizkušnje, s katerimi se tako težko soočimo," pa je Jamnik povedal v nagovoru. Poudaril je tudi, da "v takšnih trenutkih pogosto ostajajo samo še molk, molitev in prošnja k Bogu, da bi mogli sprejeti to, kar se je zgodilo". "Da, kljub bolečini ostajajo upanje, pogum, ljubezen, ki nas povezujejo z našimi dragimi rajnimi kot tudi tistimi, s katerimi se srečujemo v vsakdanjem življenju. Upanje nas spodbuja k dejanjem, ki so zunaj našega vidnega polja. Po svoje je naše ravnanje slepo, ko segamo po večjem in boljšem, kot si sploh lahko predstavljamo. Pogum pa je jasnoviden. Pogumno si drznemo odpreti oči in spoznati, kako ranljivi smo in kako verjetno je, da bomo na naši poti do sreče še hudo ranjeni. Če se človek ne upa soočiti s svojo ranljivostjo, končnostjo in smrtjo, ne bo nikoli postal pogumen," je dejal Jamnik. Med drugim je spomnil tudi, da "smo vsi – ob bolečini slovesa od umrlih v nesreči vsi, ki živimo v različnih skupnosti in se trudimo spolnjevati Božjo voljo – še toliko bolj poklicani in spodbujeni, da doživljamo tudi radost in čudež bivanja ob čisti darežljivosti Boga". "On nas je priklical v življenje, zato smo povabljeni, da doživljamo hvaležnost in čudenje temu največjemu daru: da smo, da nikoli ne bomo nehali biti."

Svete maše se je udeležilo okoli 300 ljudi Že pol ure pred začetkom svete maše se je pred cerkvijo na Barju začela zbirati množica ljudi. Svete maše se je udeležilo okoli 300 ljudi. Tragična balonarska nesreča, v kateri so umrle štiri osebe, več pa jih je bilo poškodovanih, se je zgodila pretekli četrtek na Ljubljanskem barju. V balonu je bilo skupaj 32 ljudi, med njimi tudi šest otrok.