Petek, 6. 6. 2008, 15.16
8 let, 9 mesecev
SDS: Trditve Pivovarne Laško poskus preusmeritve pozornosti
"S takšnimi trditvami se poskuša preusmeriti pozornost od resničnega problema, to je od koncentracije kapitala Pivovarni Laško in njegove moči nad mediji," je v odzivu na četrtkovo izjavo pivovarne zapisal Tanko.
SDS: Akterjem v pivovarni je zmanjkalo resnih argumentov
V SDS menijo, da je "žolčen in buren" odziv Pivovarne Laško "dokaz, da je ključnim akterjem zmanjkalo resnih in konkretnih argumentov, zato se poslužujejo nizkih udarcev, podtikanj, žalitev, obtoževanj in grobega načina sporočanja, s katerim skušajo diskreditirati predsednika vlade in SDS".
Tanko: Prepričani smo, da je torkova izredna seja dosegla svoj namen
"Prepričani smo, da je torkova izredna seja dosegla svoj namen in slovensko javnost na primeren način opozorila na problem nezakonite koncentracije medijskega lastništva slovenskih medijev," je zapisal Tanko in izrazil upanje, da bodo "razprave poslancev in sprejeti sklepi omogočili dodatne izboljšave zakonodaje in dali še boljšo podlago za učinkovito delo neodvisnih nadzornih institucij". Kot pravi Tanko, so bili politiki v razpravah enotni, da je treba storiti vse za učinkovit boj zoper korupcijo in druge nezakonitosti, ne glede na politično ali drugo pripadnost.
Kabinet premiera: Politična navodila je dajal Boško Šrot
Na četrtkove izjave Pivovarne Laško so se odzvali tudi v premierovem kabinetu. "Predsednik vlade ni dajal nobenih političnih navodil ali se šel kakršnekoli politično vezane trgovine. Je pa v nasprotju s premierom neposredna politična navodila dajal predsednik uprave Pivovarne Laško Boško Šrot," so zapisali v kabinetu predsednika vlade.
Šrot naj bi neposredna politična navodila dajal, ko je od odstavljenega odgovornega urednika Dela Janeza Markeša na sestanku 8. maja letos zahteval, tako kabinet predsednika vlade, "da Delo začne podpirati Pahorjeve Socialne demokrate in sesuvati Janšo". Po navedbah premierovega kabineta je Markeš povedal, da mu je Šrot dejal, naj Delo podpre Boruta Pahorja oz. naj se nekako prepreči, da bi Janša prišel ponovno na oblast, ker da bi to koristilo korporaciji.
Po navedbah premierovega kabineta je udejanjanje Šrotovega političnega navodila vidno tudi v samem časopisu, saj da se po analizi vsebine Dela, ki so jo opravili sami, med političnimi strankami v Delu in Sobotni prilogi Dela najbolj pogosto pojavljajo ravno Pahorjevi SD.