Petek,
3. 12. 2010,
17.12

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 3. 12. 2010, 17.12

8 let, 8 mesecev

Petek: Gre za centralizacijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Tudi SDS je očitno stopila na stran policijski sindikatov, ki so prepričani, da ukinitev treh policijskih uprav vodi k centralizaciji.

Poslanci SDS nasprotujejo napovedani ukinitvi policijskih uprav v Slovenj Gradcu, Postojni in Krškem, ki bo po njihovem mnenju zmanjšala varnost in povečala odzivni čas policije. Miro Petek (SDS) je na današnji novinarski konferenci dejal, da gre pri projektu reorganizacije policijskih uprav za centralizacijo, ki bo povečala tudi stroške.

Petrovič: Dobrih protiargumentov nisem slišal Na to sta sicer oba policijska sindikata opozorila že prejšnji mesec. Stroški bi se namreč na letni ravni zaradi voženj policistov in plačila najema dodatnih prostorov zvišali za vsaj 600 tisoč evrov.

"Mi smo svoje argumente podali že na okroglih mizah v Posavju in na Koroškem, v nobenem primeru pa s tovrstno reorganizacijo ne bi hiteli, vsaj dokler se ne vzpostavijo regije," je za SiOL povedal Zoran Petrovič, predsednik Sindikata policistov Slovenije (SPS). Program reorganizacije je preobsežen, predrag, selitev je nesmiselna, našteva Petrovič. "Upam, da bodo pristojni to upoštevali, sicer bodo grobo kršili socialni dialog, z neupoštevanjem naših argumentov bi kršili vsa pravila dialoga," še dodaja Petrović.

Pravi tudi, da dobrih protiargumentov, torej plusov za ukinitev teh treh policijskih uprav, še ni slišal. "Če imajo vsaj malo pameti, potem je treba poseči v reorganizacijo tako, da se ne ukinja policijskih uprav, temveč bi se število zaposlenih zmanjšalo z mehkejšimi ukrepi, kot je denimo upokojevanje, ki bi v treh do petih letih pripeljalo do enakega učinka," je prepričan Petrovič.

Policija se je odločila za osem pokrajin Slovenska policija s tem projektom tudi stopa v polje politike in državnega zbora, saj je vrh slovenske policije pri zmanjševanju števila policijskih uprav organiziranost prilagodil osmim pokrajinam, je še poudaril Petek, ki meni, da se je slovenska policija odločila, da bo Slovenija razčlenjena na osem pokrajin.

V poslanski skupini SDS sicer ne nasprotujejo reorganizaciji policijskih uprav, vendar pa so proti njihovemu ukinjanju. Prepričani so, da bi bila potrebna racionalizacija vseh policijskih uprav po Sloveniji, zato so pripravili zahtevo za sklic nujne seje odbora za notranjo politiko, javno upravo in pravosodje, na katero vabijo tudi notranjo ministrico Katarino Kresal.

Na ministrstvu za notranje zadeve so imenovali delovno skupino, ki bo pripravila in izvedla spremembe organiziranosti policije na regionalni ravni. Predlog med drugim predvideva ukinitev treh policijskih uprav, in sicer v Slovenj Gradcu, Postojni in Krškem, ter združitev s sosednjimi, kar je v lokalnih okoljih že povzročilo burne odzive.