Dva dneva sta bila dovolj, da sem spoznal to čudovito deželo. Jaz, Ris izpod Rožnika, glavni maček v mestu, vam povem: Slovenija bo spet zgodba o uspehu!
Vsega je bila kriva moja Riska. Ona je predlagala, da izkoristiva podrte ograje v ljubljanskem živalskem vrtu in odideva na potep po deželi. Ona je zelo divjinska, veste, jaz pa sem bolj lene sorte. Tudi zato sem se po 48 urah vrnil, Riska pa se ne da, še kar naprej vandra po Sloveniji.
Mačka brez elegantnega kostima
S popotovanjem po Sloveniji in spremljanjem medijev v teh dveh dneh sem ugotovil: Ledeni oklep je združil deželo, vsi so se začeli obnašati drugače, kot so ljudje navajeni. Naj začnem kar s predsednico vlade Alenko Bratušek. Nič ji ni bilo težko zamenjati elegantnih kostimov s športnimi oblačili, ko je obiskovala državljane v stiski! Pa kako spretno je na terenu gazila po blatu!
Kameleon, papiga in dva ministra
No, ni vsaka mačka ris, jaz bi bil vendarle spretnejši, a to je že druga zgodba. Bistveno je, da premierka absolutno ve, kaj je ta trenutek najpomembneje. Iskanje dveh ministrov vsekakor lahko malo počaka, čeprav kameleon Karl Erjavec kot papiga ponavlja, da hoče imeti še naprej dva resorja. Kar pohrustal bi ga, kot sem že marsikatero papigo v svoji ogradi v živalskem vrtu!
Pingvinček in modri dirkač brez ene plače
Joj, kako se mi je prikupil pingvinček Gašpar Gašpar Mišič! Čeprav mu še nisem do konca oprostil, da je pred nekaj tedni zvrnil preveč kozarcev, me je tokrat kupil v sekundi. Z rosnimi očmi sem prebral njegovo sporočilo, da se bo odpovedal celi plači v korist prizadetim zaradi ledene ujme.
Prodoren, kot je, je brez težav v to prepričal sodruga v luški upravi in pa tudi modrega dirkača na čelu koprske občine Borisa Popoviča. Ne dvomim, da bo veliko političnih funkcionarjev in direktorjev sledilo pozivu vrlega luškega kapitana, da storijo enako.
Rakunček in skriti krempeljčki
Med njimi bo zagotovo tudi rakunček Jernej Pikalo. Kako modro se je šolski minister odzval na interpelacijo, ki so jo sprožili v opoziciji! Kako so si le predstavljali, da bi lahko imel čas brati očitke, če pa se je ukvarjal z varnostjo otrok in vzpostavitvijo nemotenega pedagoškega procesa? Da, politična preigravanja morajo počakati! To se je zdelo opozicijskim poslancem tako prepričljivo, da so krempeljce brž vrnili v šape.
Tiger, muca in tigrček
Kako zabavno mi je bilo opazovati igro tigra Janeza Janše z muco Ljudmilo Novak! Preveč resno je vzela besede o sramoti v povezavi z glasovanjem o arhivskem zakonu. To je bilo le ljubkovalno, saj je predsednik SDS besedo na Twitterju zapisal v angleščini, torej ni bilo mišljeno zares! Zagotovo jo bo potolažil tigrček Franc Bogovič, saj je zagotovil, da ni udbovec, polega tega pa je pripravljen iti na evropske volitve s skupno listo. Vodja SLS bi se žrtvoval celo tako, da bi privolil šele na tretje mesto na listi!
Hrček z milijonom evrov
Na začetku potepanja po deželi nisem najbolj razumel, zakaj se ljudje razburjajo zaradi bank. V dveh dneh mi je postalo vse jasno – bančniki ne smejo imeti lepih oči. Kljub temu ne razumem, zakaj so ljudje tako nastrojeni proti hrčku Marjanu Kramarju. Lepo je povedal – med vodenjem NLB ni dajal posojil na lepe oči in tudi zato si zasluži milijon evrov.
Zdaj veste, zakaj sem tako optimističen glede prihodnosti deželice na sončni strani Alp. Ob številnih junakih, ki so zaznamovali ta teden, se nam ni bati za prihodnost. Meni, Risu izpod Rožnika, glavnemu mačku v mestu, pa do popolne sreče manjka samo še to, da se čim prej vrne moja divjinska Riska.