Kristjani - pravoslavni zaradi drugačnega koledarja 7. januarja - danes obhajajo božič kot praznik učlovečenja Božjega sina Jezusa Kristusa.
Katoliški verniki so že opolnoči začeli praznovati v cerkvah po vsej državi, kjer so duhovniki darovali sv. maše. Posebej slovesno je bilo v stolnicah po slovenskih škofijah.
Uran: V otroku iz Betlehema je Bog in človek za vse čase
Ljubljanski nadškof in metropolit Alojz Uran polnočnico daruje v ljubljanski stolnici sv. Nikolaja. Vsi iščemo smisel vsega, kar doživljamo, kar se dogaja na svetu in kar bo v prihodnosti. Tudi naše osebne stiske in strah, gospodarska kriza ter podnebne spremembe imajo svoje sporočilo. V preprostem otroku iz Betlehema se nam daje Bog in človek za vse čase in rodove, je ob začetku praznovanja božiča dejal ljubljanski nadškof metropolit Alojz Uran, ki bo danes ob 16. uri v ljubljanski stolnici sv. Nikolaja daroval še božično mašo.
Kramberger: Božič ni praznik ob okrašenem dreveščku
Mariborski nadškof Franc Kramberger je v nagovoru pri polnočni sv. maši v stolnici sv. Janeza Krstnika v Mariboru dejal, da betlehemsko dete ni le znamenje, da je Bog z nami, ampak tudi obveza za človeka, naj bo z Bogom. Bog namreč želi biti z nami, "da bi bilo na svetu več bratstva, resnice in pravice", zato božič ni praznik ob okrašenem dreveščku, ampak v človekovem srcu. Mariborski metropolit Kramberger je ob 10. uri prav tam daroval še božično mašo.
Trunšek: Kristus nas uči prehoda od ekonomije kopičenja k ekonomiji daru
Murskosoboški škof Marjan Turnšek je polnočno sv. mašo daroval v stolni cerkvi sv. Nikolaja v Murski Soboti. Strah se danes plazi po svetu v obliki polomov borznih sistemov ter osebnih razočaranj in ranjenosti s strani ljudi, ki so si morda najbližji. A strah ni nikoli od Boga. Kristus nas "v betlehemski noči uči prehoda od ekonomije kopičenja k ekonomiji daru", je v nagovoru pri polnočni sv. maši dejal murskosoboški škof Marjan Turnšek, ki je prav tako v stolni cerkvi maševal tudi ob 10. uri.
Bogoslužja drugod po Sloveniji
Celjski škof Anton Stres je vodil bogoslužje v stolnici sv. Danijela, ob 8. uri pa še božično mašo. Koprski škof Metod Pirih je polnočnico daroval v konkatedrali Kristusa Odrešenika v Novi Gorici, ob 10. uri pa je maševal še v koprski stolnici Marijinega vnebovzetja. Prav tam je mašo daroval pomožni škof Jurij Bizjak, ki je ob 9.30 maševal v cerkvi sv. Marka v Kopru. Ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik je za polnočnico maševal pred kapelo Marije snežne na Veliki Planini, ob 11. uri pa je daroval sv. mašo v Domu starejših občanov Ljubljana - Šiška. Mariborski pomožni škof Peter Štumpf je polnočno sv. mašo daroval v župnijski cerkvi sv. Jakoba apostola v Pamečah pri Slovenj Gradcu, ob 10. uri pa je daritev opravil v cerkvi sv. Ane v Framu. Drugi mariborski pomožni škof Jožef Smej je polnočnico daroval v župniji Sv. Ane v Slovenskih Goricah, ob 11. uri pa je tam daroval tudi božično mašo. Novomeški škof Andrej Glavan je polnočnico daroval v tamkajšnji stolnici sv. Nikolaja, kjer je ob 10.30 daroval še božično mašo.
Erniša pri božičnem bogoslužju: Jezus je več kot le spomin
Škof Evangeličanske cerkve Geza Erniša pri božičnem bogoslužju v cerkvi v Moravskih toplicah ob 10. uri dejal: "Če Jezus ne bi bil božji sin, bi že zdavnaj utonil v pozabo, je namreč "gotovo več kot le spomin, darilo, čestitka". Celo ljudje, ki v njem ne vidijo učlovečenega Boga in Odrešenika, priznavajo, da je "notranje obogatil in poplemenitil človeško kulturo in našo zgodovino". Evangeličani ne poznajo polnočnic, je pa Erniša prav tako v Moravskih Toplicah vodil bogoslužje že v sredo popoldne, na božično vigilijo.
Praznik Božjega učlovečenja
Rojstvo Jezusa Kristusa po Devici Mariji v Betlehemu oz. praznik Božjega učlovečenja, ki ga kristjani obhajajo 25. decembra, za murskosoboškega škofa Marjana Turnška predstavlja skrivnost, ki je kot vse najbolj bistvene stvari v človekovem življenju ni mogoče razložiti in razumeti. "Zato lahko odločitev krščanskega osebnega Boga sprejmemo samo kot izraz njegove ljubezni do nas. Učlovečenje Boga je najbolj neverjetna razodeta resnica v krščanstvu," je poudaril škof. Prav zato, meni Turnšek, za kristjane "na tej prvi skrivnosti Jezusovega zemeljskega življenja stoji in pade vse, kar verujemo in kar z življenjem pričujemo".