Sobota,
20. 12. 2008,
13.53

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 20. 12. 2008, 13.53

9 let, 3 mesece

Imenovanje Veselinoviča sprožilo napetosti v vladni koaliciji

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Imenovanje Draška Veselinoviča za prvega moža NLB je sprožilo napetosti v vladni koaliciji. Tako naj bi po nekaterih namigih predsednik Zares Gregor Golobič celo zagrozil z izstopom iz koalicije.

Vendar je Golobič to zanikal, potrdil pa je, da je premierju Borutu Pahorju napisal pismo, piše današnji poslovni Dnevnik. V Zares "ne sprejemajo načina postopka imenovanj" V pismu je Golobič Pahorja "opozoril na zaveze koalicije glede načina kadrovanja, standarde v zvezi s tem in na obljubo o drugačni politiki kadrovanja, kot smo ji bili priče doslej", piše časopis. Golobič in Pahor sta se o tem pogovarjala tudi po telefonu. V Zares po pisanju časopisa "ne sprejemajo načina postopka imenovanj, saj želijo, da bi ta potekala prek javnega razpisa, pri tem pa poudarjajo, da opozorilo ni uperjeno proti nobeni konkretni osebi".

Po informacijah časopisa naj bi sicer že na četrtkovi seji vlade tako Golobič kot minister za razvoj in evropske zadeve Mitja Gaspari, minister za gospodarstvo Matej Lahovnik in minister za finance Franc Križanič odločno protestirali zaradi načina imenovanja novega vodstva Kada. Ob tem Dnevnik še navaja, da so se v imenovanje vodstva Kada v zadnjih dneh vpletle različne interesne skupine, ki so želele postaviti svoje ljudi.

"V zadnjih dneh pa v zakulisju, mimo vedenja resornih ministrov, potekajo tudi poskusi zamenjav posameznih članov v upravi Petrola in Zavarovalnice Triglav. Nadzorniki Petrola se včeraj za spremembe niso odločili, Triglavovi pa se sestanejo v ponedeljek," še piše časopis.