Ponedeljek,
26. 9. 2011,
7.20

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 26. 9. 2011, 7.20

9 let

"Arbitri niso branjevke"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Pod novicami na portalu Planet Siol.net se nabere na stotine bolj ali manj tehtnih komentarjev bralcev. Izbrali smo nekaj takšnih, ki so pritegnili našo pozornost.

DZ je Jerneja Sekolca potrdil za slovenskega člana arbitražnega sodišča, ki bo določilo mejo med Slovenijo in Hrvaško. V SDS-u menijo, da si podpore ne zasluži, ker je napovedal, da bo deloval nevtralno.

Georges (23.9.2011 ob 20:27)

pjerebi1 in ostali skeptiki: Arbitraža ni piaca in arbitri niso branjevke. Ne gre za to, da bi koga po balkansko, pardon po slovensko, naokoli prinašali. Odločitev bo stvar argumentov in dr. Sekolec bo stokrat bolje vedel, kaj je za Slovenijo koristno kot pa krdelo polpismenih 'domoljubov', ki zagnano laja in tuli v luno, kakor se komu zazdi.

sushie (23.9.2011 ob 21:19)

Tanko je dal res tipičen argument SDS - ker sodnik ne navija za nas, je proti nam in sovražnik interesov Slovenije. Tako kot so avtomatično podkupljeni vsi sodniki, samo JJ ne, ki mu morajo (!) sodit, pa čeprav si tega najbrž nihče ne želi ...

Pa še to - čeprav mi je Anderlič antipatičen, pa ima zdaj prav. Če bi hoteli navijaškega arbitra, potem bi lahko imenovali kar Jorasa ali pa koga iz SSN. In ta bi ziher prepričal še dva druga (tuja) arbitra, da bi mu pritegnila ... malo morgen.

Sicer pa so to domnevno izjavo Sekolca itak iztrgali iz konteksta - kolikor je meni znano, je rekel, da se ne more opredeljevati glede spora, ker bi se potem diskreditiral kot arbiter. Da pa bo njegova naloga prepričati ostale arbitre, zakaj so slovenski argumenti pomembni in ta pravi. Torej? Treba je poslušati tudi še kaj drugega, kar je rekel, ne samo dveh besed, ki ti pašeta.

Kot rečeno, tipična konstruktivna drža SDS. Nič čudnega, da je Hrvate strah, kaj bodo naredili iz odnosov, ko pridejo na oblast ...

Premier Borut Pahor se je odločil, da ne bo vložil zahteve za ponovno glasovanje o zaupnici.

roberto (23.9.2011 ob 12:32)

to je edino pravo in zdravo razmišljanje v zanjih mesecih, odstopiti bi že morala vsa vlada s premierjem na čelu, ko so na plano prišle njihove nečednosti. Npr. na japonskem se odstopi zaradi enega napačnega stavka pa se po opravičilu prikloni ljudstvu (sepuku je samo še tu in tam prisoten). Pri nas pa se oklepa stolčkov kot pijan plota, ne glede na to, da je bila podpora že na spomlad okoli 20%. Te na vladi pa če komu paše ali ne ne bom volil niti pod razno v naslednjih 50 letih, pa naj obljubljajo kar čejo (pozabili so na star pregovor dober glas seže v deveto vas, slab pa še dlje in na laž ima kratke noge, sicer so pa nardili osnovno napako kot v stari jugi pojedli smo tisto, kar bi morali dat na stran za jutri (pa še za 20 let naprej), a bo kdo za to odgovarjal?????

punta cana (23.9.2011 ob 14:12)

Borut častno si vodil državo v teh kriznih časih in čas bo pokazal, da niti ne tako slabo, ko vse vodilne države izgubljajo bonitetne ocene, bi tvoji nasprotniki pričakovali, da se sLOVEnija edina na svetu izogne svetovni recesiji. Hvala ti za vse, še kolcalo se nam bo po tebi.

Predčasne volitve se zdijo skoraj neizogibne, a volilne upravičence zanimajo vse manj. Vse več je namreč tistih, ki se morebitnih parlamentarnih volitev ne bi udeležili.

RajkoŠ (23.9.2011 ob 13:21)

Vsi smo odgovorni za to katere poslance bomo izvolili v nov državni zbor. Izgovarjanje s tem da ne bomo šli na volitve je neodgovorno in nedržavnotvorno. To delajo samo tisti , ki jim je za blagor Slovenije malo mar. Razumem apatijo volilcev. K temu jih spodbujajo prav tisti, ki so oblast izgubili s parolami Saj so vsi enaki. Zavedajo se da naslednjih volitev s prevarami ne morejo več dobiti. Pozivam vse, ki imajo v Sloveniji volilno pravico, da se odgovorno udeležijo volitev in s tem izrazijo državljansko podporo Sloveniji in njenemu boljšemu jutri.

semkarsem (23.9.2011 ob 13:31)

Tudi neodhod na volitve je državotvorno dejanje, to pomeni, da mi nobeden kandidat ne odgovarja, oziroma da mi njihovi programi niso všeč, in z tem dajem manjši pomen izvoljenemu kandidatu, negled KDo to je!! Tko da kar malo se umiri v ocenah kaj je državotvorno in kaj ne!! Napaka je v ustavi, ker dovoljuje da na volitve gre ( RECIMO) samo eden in ta odloči za ostale!!!