Torek,
29. 1. 2013,
20.34

Osveženo pred

8 let, 5 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 29. 1. 2013, 20.34

8 let, 5 mesecev

Aplenc: Le Janša nas je sposoben osvoboditi plačevanja "desetine" tajkunom

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Na javni tribuni Zbora za republiko v polni dvorani kulturnega doma v Novi Gorici so sogovorniki razmišljali o pravni državi, zgodovini in o tem, kakšno naj bi bilo ozadje poročila KPK.

Slovenski konzul v Trstu Dimitrij Rupel se je spraševal o prihodnosti Slovenije in o tem, zakaj se politiki ukvarjajo z zgodovino. "Zakaj se politiki ukvarjajo z nečim, kar se ne da spremeniti? Komu in zakaj bi Janez Janša hotel ukrasti državo? Ali pa gre mogoče za bivšo državo, ki je ni več in se je zato ne da ukrasti," se je spraševal Rupel. Ob tem je ugotovil, da ne gre za krajo države, kot nekateri očitajo predsedniku vlade, pač pa v resnici za podiranje vlade.

Rupel: Slovenija je bila uspešna v razvoju, ker je prekinila s preteklostjo Rupel je poudaril, da je bila Slovenija doslej uspešna v razvoju zato, ker je prekinila s preteklostjo. Za boljšo prihodnost pa mora v prihodnje stremeti k štirim ciljem: doseči ideološko in kulturno spravo, izreči sankcije zoper tranzicijske dobičkarje, pripraviti načrt smotrne uporabe vseh naravnih in človeških virov ter pripraviti načrt za prihodnji mednarodni položaj Slovenije.

Aplenc: Vsak človek mora imeti možnost, da dokaže svojo nedolžnost Publicist Andrej Aplenc je predstavil svoje izkušnje s protikorupcijsko komisijo (KPK). Ob tem je poudaril, da je protikorupcijska zakonodaja protiustavna, saj obtoženim ne omogoča, da bi se branili: "Po naši ustavi je nedolžen vsak, komur ni dokazana krivda. Vsak človek mora imeti možnost, da dokaže svojo nedolžnost."

Aplenc je tudi poudaril, da so slovenski tajkuni poskrili več deset milijard evrov po davčnih oazah, vendar naša policija, sodstvo in tožilstvo ne naredijo nič. "Kdo naj torej osvobodi Slovence plačevanja "desetine" tajkunom? Edini politik, ki je v Sloveniji to sposoben narediti, je Janez Janša. In to je pravi razlog, da ga je obsodila protikorupcijska komisija," je še dejal Aplenc.

Brščič: Slovenija ni pravna država in nikoli ni bila Ekonomist Bernard Brščič pa je dejal, da Slovenija ni pravna država in da nikoli ni bila: "Ob osamosvojitvi smo si želeli pravne države, sedaj pa nimamo ne pravne in ne pravične države. Imamo domovino, ki ni pravična, in državo, ki je zaznamovana z vladavino treh K-jev: klientelizma, kriminala in korupcije."

Krivec: Sedanje dogajanje ni naključno Mikrofon so vzeli v roke tudi poslušalci v dvorani. Tako je poslanec SDS Danijel Krivec povedal, da sedanje dogajanje ni naključno in da se v zadnjem času dela tudi na diskreditaciji državnega zbora in poslancev.