Ponedeljek,
30. 5. 2011,
15.19

Osveženo pred

8 let, 5 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 30. 5. 2011, 15.19

8 let, 5 mesecev

Skupina NKBM v prvem četrtletju s 70-odstotnim padcem dobička

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Skupina NKBM je v prvem četrtletju letos ustvarila 4,6 milijona evrov dobička iz rednega poslovanja, kar je 69 odstotkov manj kot v enakem obdobju leta 2010.

Opazno znižanje dobička je predvsem posledica višjih rezervacij in oslabitev, ki so znašale dobrih 20 milijonov in so za dobro tretjino višje kot v enakem obdobju leta 2010. Kovačič: Napovedani dobiček še vedno dosegljiv Vodstvo NKBM je objavilo nerevidirano poročilo o poslovanju finančne skupine, v katerem predsednik uprave Matjaž Kovačič kljub omenjenemu rezultatu meni, da je napovedani dobiček iz rednega poslovanja za leto 2011 v višini 33,9 milijona evrov še vedno dosegljiv.

Čisti dobiček je znašal 5,1 milijona evrov Čisti dobiček skupine NKBM je v prvem četrtletju znašal 5,1 milijona evrov, kar je za dobro polovico manj kot leto poprej in znaša 0,13 evra na delnico. Kot še izhaja iz objavljenega poročila, so tako v skupini v prvih treh mesecih realizirali dobrih 18 odstotkov načrtovanega čistega dobička v letošnjem letu.

Bilančno vsoto je skupina v prvih treh mesecih povečala za 1,5 odstotka, tako da je ta konec marca znašala 5,95 milijarde evrov. Kapitalska ustreznost je bila v tem času 11,07 odstotka, raven celotnega kapitala pa 445 milijonov evrov oziroma 1,4 odstotka več kot ob koncu leta 2010. Na bančni ravni je NKBM v prvem četrtletju beležila 3,7 milijona evrov dobička iz rednega poslovanja oziroma tri milijone evrov čistega dobička.

Z dokapitalizacijo zbrali 104 mio evrov kapitala Sicer pa Kovačič v pismu delničarjem znova spominja, da so v zadnjem obdobju intenzivno delali na projektu pridobivanja dodatnega kapitala in ga z vzporedno kotacijo novoizdanih delnic na Varšavski borzi sredi maja tudi uspešno zaključili. Z dokapitalizacijo je NKBM zbrala več kot 104 milijone evrov svežega kapitala, ki jih bodo namenili za izboljšanje kapitalske ustreznosti, konsolidacijo družb v skupini in za strateško širitev skupine na ciljne trge.

"Kljub visoki ravni oslabitev in rezervacij na področju poslovanja z gospodarskimi družbami se bomo trudili, da do konca leta izpolnimo napovedi poslovnih rezultatov za skupino. Negativne trende pričakujemo predvsem na področju gradbeništva in na področju lizinga," je še dodal Kovačič in zagotovil, da bodo vložili vse napore v povečanje dobičkonosnosti.