Torek, 23. 6. 2015, 8.32
8 let, 2 meseca
Na Brnik prihaja poljska letalska družba LOT

Rast števila potnikov je bila še posebej strma maja, ko so oskrbeli 128.411 potnikov, kar je 19,6 odstotka več kot v enakem mesecu lani, so objavili v družbi, ki si nadaljevanje rasti prometa obeta tudi v poletnih mesecih.
Na Letališču Jožeta Pučnika Ljubljana so v prvih petih mesecih zabeležili 8685 premikov letal, kar je 1,5 odstotka manj kot v enakem obdobju lani. Število premikov je manjše zaradi spremembe strukture letal v korist večjih in težjih, izboljšuje pa se tudi njihova zasedenost.
Z Brnika je prišla še ena dobra novica. Obstoječim rednim letalskim prevoznikom se bo spomladi prihodnje leto pridružil tudi poljski prevoznik LOT, ki je v ponedeljek napovedal letenje med Ljubljano in Varšavo. V poljsko prestolnico je začela lani leteti tudi Adria Airways.