Državni zbor bo na februarski seji po nujnem postopku odločal o paketu zakonskih rešitev, s katerimi naj bi izboljšali plačilno disciplino, je sklenil kolegij predsednika DZ Pavla Gantarja.
O morebitnem referendumu o gradnji šestega bloka Teš pa bodo poslanci odločali na marčevski seji.
Zakoni proti plačilni nedisciplini v gospodarstvu
Kolegij predsednika DZ je na seji določil dnevni red februarske seje DZ, ki se bo začela 28. februarja. Nanjo so med drugim uvrstili več zakonov, s katerimi se želi zoperstaviti plačilni nedisciplini v gospodarstvu. Gre za predlog zakona o preprečevanju zamud pri plačilih, novelo zakona o davku na dodano vrednost in novelo zakona o javnem naročanju.
O vseh predlogih bo DZ odločal na februarski seji, saj so predstavniki poslanskih skupin na današnji seji kolegija sklenili, da jih DZ obravnava po nujnem postopku.
Novele zakona o preoblikovanju Kada ne bo
Po nujnem postopku bodo poslanci obravnavali tudi novelo zakona o upravljanju kapitalskih naložb države, s katerim vlada podaljšuje rok ministrstev za pripravo sektorskih politik, s čimer se nekoliko prestavlja sprejem strategije za upravljanje naložb države. Na februarski seji pa ne bo novele zakona o preoblikovanju Kada, saj člani kolegija niso izglasovali nujnega postopka.
Poslanci bodo odločali tudi o noveli zakona o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno. Zakon naj bi prinesel strožji nadzor nad preprečevanjem tovrstnega dela, kot delo na črno pa se še naprej ne bo štela sosedska pomoč, razen kadar bo delo vezano na dejavnosti pravne osebe ali samozaposlene osebe.
Na dnevni red februarske seje je kolegij predsednika DZ uvrstil tudi tretje branje zakona o spodbujanju skladnega regionalnega razvoja. Zakon na sistemski način rešuje razvojne težave v različnih regijah in vsebuje podobne instrumente regionalne politike, kot jih vsebuje interventni zakon za Pomurje.
DZ bo opravil tudi prvo branje sprememb zakona o referendumu in ljudski iniciativi, ki jo predlaga skupina poslancev s prvopodpisanim Jožetom Tankom. Predlog predvideva "referendumski dan" v letu, na katerega bi se izvedli vsi morebitni referendumi. To bi bila po predlogu druga nedelja v maju.
Ukrepi proti zlorabi obveščevalnih in varnostnih služb
Na dnevnem redu februarske seje je tudi poročilo o delu komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb, ki nosi oznako tajno in ga bodo poslanci obravnavali za zaprtimi vrati. Komisija DZ med drugim predlaga sklep, s katerim bi poslanci vlado pozvali k sprejetju ukrepov, ki bodo onemogočili zlorabo obveščevalnih in varnostnih služb.
Marca o referendumu o Teš 6
Kolegij predsednika Gantarja je določil tudi terminski program dela državnega zbora za marec. Tedaj bodo poslanci odločali o morebitnem razpisu referenduma o smiselnosti izgradnje projekta šestega bloka Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6), ki ga je predlagala skupina sedmih poslancev iz vrst Zares, SNS in nepovezanih poslancev.