Četrtek,
27. 6. 2013,
13.47

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 27. 6. 2013, 13.47

9 let

Pametni telefoni nadomeščajo varuške

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Nedavna raziskava CouponCodes4u je razkrila, da se številni starši odločajo za moderno tehnologijo, ko gre za varstvo ali razvedrilo njihovih otrok.

Več kot polovica ameriških staršev (58 odstotkov) je že uporabila pametne naprave ob čuvanju otrok ali pa le zato, da so jih zaposlili. V raziskavo so vključili 2.400 staršev prostovoljcev, ki so imeli vsaj enega otroka, starega od 2 leti do 13 let, in jim razkrili, da se za te netipične, a vse pogostejše metode odločajo tudi dvakrat tedensko. Nekateri pravijo, da se za tak korak odločajo zato, da se odpočijejo od starševske vloge, medtem ko drugi to storijo, da imajo nekaj časa tudi zase.

Starši so povedali, da so občasno uporabili pametne telefone, tablice ali igralne konzole tudi na potovanjih, ko je nastopil "dolgčas", ali pa ob družinskih srečanjih, vse z namenom, da bi otroke zaposlili in jih razvedrili.

Še vedno pa je nekaj staršev, ki so nasprotniki takšnega ravnanja. Večina teh temu nasprotuje zato, ker ne želijo, da bi njihovi otroci gledali, igrali ali celo kupovali neprimerne igre oziroma programe. Več kot četrtina teh staršev si želi otroke nadzorovati ob uporabi tehnologije, malo več kot deset odstotkov pa si jih želi s svojimi otroki čas, ki ga imajo na razpolago, preživeti čim bolj kakovostno.