Nedelja, 14. 4. 2013, 11.34
9 let
Ocenili smo: StarCraft 2 – Heart of the Swarm
Jimu Raynorju je na koncu prvega dela igričarske trilogije StarCraft2 – Krilih svobode – s starodavnim artefaktom uspelo rešiti nekdanjo vojaško specialistko človeške vojske Sarah Kerrigan njenih pošastnih genetskih sprememb, ki so jo ustoličile na mesto voditeljice grozljive vesoljske rase Zergov, s katerimi je preplavila planete Terranov in ubila milijone človeških naseljencev.
Tako se še drugič podamo v znanstvenofantastično, vesoljsko, kavbojsko, romantično, na trenutke limonadno nadaljevanko drugega dela kultne strategije StarCraft (Wings of Liberty je izšel leta 2010), ki je ljubitelje nagnusnih Zergov prvič pustil praznih rok, a mu to oproščamo, saj so tokrat zobje Zergov zasijali v dvajsetih raznolikih misijah in nekoliko nadgrajenem večigralstvu.
Misij z grajenjem baz in enot ni toliko, kot bi jih pričakovali, in tako se boste v eni od izvirnejših misij v obliki parazitske larve infiltrirali v ladjo Protossov, prebavili gostitelja in se skrivali v prezračevalnih jaških, dokler se ne boste z nabrano biomaso razvili v Mati legla in bruhali Zerge vseh oblik, uničevali motorje vesoljske ladje in kapsule za pobeg. Spet drugič boste širili sluz, s katero boste oživljali gnezda, ki lahko strmoglavijo sicer neuničljive vesoljske ladje Dominija, in celo prevzeli nadzor nad Hyperionom, vesoljsko križarko Jima Raynorja v domiselni vesoljski misiji.
Kampanja, ki z zgodbo ne navdušuje, tako vzdržuje raven zanimivosti z raznolikostjo in novostmi v skoraj vsaki misiji. Kerriganovo z izpolnjevanjem nalog nadgrajujemo in izbiramo posebne zmogljivosti, ki jih lahko pozneje po želji spreminjamo. Iz mrtvih Zerglingov vsakih 30 sekund ustvarimo 10 novih, za ceno enega delavca dobimo dva, ali pa s svojimi napadi naredimo večjo škodo. Vse enote prav tako razvijejo tri edinstvene mutacije, ki jih prilagajamo med misijami. Zergi so v misijah kar očitno premočni in naravnost preplavljajo sovražnike.
Pravo srce roja pa se skriva v večigralskem načinu, ki mu povečini še vedno vladajo južni bratje vse bolj jedrsko nabrušenih Severnih Korejcev. Igranje je še vedno napeto in porazno boleče za vse novince, obogateno pa z le sedmimi novimi enotami. Terranski hellbat je nadgradnja helliona, widow mine pa zakopana na sovražnike strelja rakete. Protosi so pridobili osnovno matično ladjo (mothership core), ki se lahko teleportira, skupaj z enotami v bližini, v katerokoli bazo v vaši oblasti … in ladje oracle ter tempest, ki skupaj zagotavljajo zračno nadvlado. Zergi bodo nasprotnike nadlegovali z gostitelji roja (swarm host), ki se zakopljejo v tla in rojevajo kobilice, viper pa bo sovražnikom zakrival pogled in njihove enote grabil s kameleonskim jezikom.
Splošna ocena: 80
Zvrst: realnočasovna strategija Razvijalec: Blizzard Entertainment Založnik: Blizzard Entertainment Igrala: PC, OS X
1‒10 ‒ Se ne dotaknem, tudi če mi igro iz same ljubezni podari punca/žena/mama. 11‒20 ‒ Vzamem, če mi igro kdo podari, in plošček uporabim kot podstavek za pivo. 21‒30 ‒ Igram, ker sem mazohist. 31‒40 ‒ Bi igral, če bi mi tatovi odnesli vse drugo. 41‒50 ‒ Igre bi se lotil samo v službenem času. 51‒60 ‒ Igra ima nekaj dobrih elementov, ki pa ne odtehtajo slabih strani. 61‒70 ‒ Kot privrženec dotične zvrsti bom v igri užival. 71‒80 ‒ Zelo solidna igra, do odličnosti ji ne manjka veliko. 81‒90 ‒ Odlična igra z elementi klasike. 91‒100 ‒ Kupim kar dva izvoda; enega za igranje, drugega za občudovanje v vitrini.