Prva ovadba zaradi malomarnega in nevestnega opravljanja dela pri prodaji kina Dom, ki je bila potem zavržena, je bila vložena že leta 2004.
Ovadba Zoper celjskega župana Bojana Šrota in nekdanjo direktorico Zavoda za planiranje in izgradnjo Celje Moniko Sečnik je bila vložena na krško tožilstvo. Šrot je povedal, da obtožnega predloga še ni prejel, izvedel pa je, da je tožilec v Krškem še pred tremi tedni prejel klic, da mora ovadbo čim prej poslati na sodišče. "Vse skupaj je to ena velika neumnost. Jaz sem samo pooblastil odgovorno osebo pri prodaji kina Dom in ali sem zdaj zato sostorilec. Ovadba je že bila v preteklosti zavržena, zdaj jo je spet nekdo potegnil iz koša. To so zadeve dnevno političnega pomena," je še dejal Šrot.
Sečnikova je morala stavbo odkupiti, da bi jo občina porušila
Šrot je Sečnikovi namreč naložil, da odkupi propadajočo stavbo kina z namenom, da jo občina poruši. Pri nakupih in prodaji se je Sečnikova zanašala na cenitve štirih cenilcev, ki so ocenili vrednost stavbe. Potem je Sečnikova sprejela odločitev o prodaji občinskega dela stavbe, nakar pa je sklenila menjalno pogodbo z družbo Eurocomp in celotno stavbo odkupila za potrebe občine. Ker je bila cena te menjave previsoka, je Sečnikova izgubila službo, celjski kriminalisti pa so jo skupaj s Šrotom ovadili zaradi domnevno malomarnega in nevestnega opravljanja dela.
Velenjsko tožilstvo je ovadbo zavrglo
To ovadbo je prevzelo velenjsko tožilstvo, ki jo je potem zavrglo, saj je tožilstvo ugotovilo, da ni bilo upravičenega razloga, da bi osumljena podvomila v naročena izvedenska mnenja in cenitve, ki so bile izdelane skladno s takratno zakonodajo. Generalna državno tožilka je zato uvedla nadzor nad delom tožilstva in primer prenesla na krško tožilstvo. Šrot in Sečnikova se bosta tako morala ponovno zagovarjati na Okrajnem sodišču v Celju.