Torek, 14. 8. 2012, 15.19
8 let, 9 mesecev
Vodušek: Proces gre v vode, ki nimajo zveze z aretacijo
Dogajanje se mu zdi problematično predvsem z vidika medijske svobode. Kot pravi, pa gre proces v neke vode, ki nimajo zveze z njegovo aretacijo.
Vodušek je v izjavi za medije pojasnil, da je do preiskave prišlo zato, ker je direktor Rhydcona Vinko Stiplovšek pred dnevi podal kazensko ovadbo proti enemu od direktorjev za investicije v Uniorju. "Ne vem točno, kdo je te dokumente odnesel iz Rhydcona ali Uniorja, vendar se mi zdi zelo zaskrbljujoče, da policija preiskuje in išče domnevne vire - naše novinarske", je povedal.
Kot je izpostavil Vodušek, policija išče vire, ne preiskuje pa dejstva, da je Unior izdajal dokumente in fiktivne račune, na podlagi katerih mu je Rhydcon izplačeval gotovino. Dokumenti, ki jih je pridobil Vodušek, namreč po njegovih besedah dokazujejo, da naj bi šlo za okrog 150.000 oziroma 200.000 evrov gotovine, ki ga je Rhydcon pozneje dal predsedniku uprave Uniorja Gorazdu Korošcu.
Vodušek meni, da se po njegovem primeru lahko vsakemu novinarju, ki bi v Sloveniji pridobil dokumente o določenih nepravilnostih v podjetjih, zgodi, da bo aretiran oziroma kazensko ovaden zaradi nezakonitega pridobivanja dokumentacije.
Hišna preiskava je tako povezana s primerom Vodušek. Lastnik Info TV Vladimir Vodušek in velenjski poslovnež Stanislav Gaberc sta namreč osumljena izsiljevanja vodstev podjetij Unior iz Zreč in Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Oškodovancema naj bi grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih, v zameno za molk pa zahtevala denar.
Od Korošca in Stiplovška naj bi Vodušek zahteval 350.000 evrov v gotovini ali odkup njegovih terjatev v višini 160.000 evrov. Kot tretjo možnost naj bi jima ponudil, da z njegovim podjetjem skleneta pogodbo o oglaševanju, vredno 360.000 evrov. Vodušek krivdo vseskozi zanika in pravi, da je šlo za poslovne dogovore, njegova aretacija pa da je bila načrtovana.