Ponedeljek,
28. 1. 2008,
15.28

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 28. 1. 2008, 15.28

8 let, 7 mesecev

Izolska bolnišnica: Človeško meso na jedilniku

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Pretekli teden naj bi ena od uslužbenk izolske bolnišnice med prehranjevanjem v bolnišnični menzi v hrani našla košček človeškega tkiva, je poročalo sobotno Delo.

Strokovna direktorica Splošne bolnišnice Izola (SBI) Edvina Gregorič je danes imenovala sedemčlansko komisijo, ki bo dogodek natančno proučila in do petka podala obrazložitev, o kateri bodo obvestili tudi širšo javnost, so povedali v izolski bolnišnici. Do takrat pa v SBI ne dajejo izjav. Surovo človeško tkivo v hrani Po poročanju Dela naj bi komisija za obvladovanja bolnišničnih okužb v SBI v četrtek vse zaposlene v bolnišnici obvestila, da morajo bolj natančno skrbeti za higieno. Priporočilo naj bi napisali po tem, ko je ena izmed zaposlenih v bolnišnični upravi v menzi z jedilnim priborom ponesla v usta majhen (manj kot centimeter velik) košček tkiva. Košček naj ne bi bil skuhan oziroma termično obdelan. Uslužbenka se je odločila, da ga odnese na oddelek za citopatologijo, poroča Delo. Patologinja naj bi ugotovila, da košček najverjetneje pripada ustni sluznici, torej je po vsej verjetnosti človeškega izvora.

Kako in od kod je košček prišel, v bolnišnici še niso raziskali, so pa v ta namen imenovali sedemčlansko komisijo, ki bo svojo ugotovitev sporočila v petek. Po poročanju Dela pa naj bi v SBI izključili možnost, da bi tkivo s seboj prineslo osebje v kuhinji, prav tako, da bi si kdo privoščil sabotažo, saj je bil košček komaj opazen. Med ugibanji pa naj bi se pojavila teza, da je nekdo tkivo prinesel do jedilnice nehote, morda z delovno obleko.

Po incidentu poostrili higienska pravila Pristojni za obvladovanje bolnišničnih okužb naj bi od zaposlenih zahtevali, da se po delu z bolniki in zapuščanju delovnih prostorov redno preoblačijo, še zlasti kadar delajo v prostorih, za katere veljajo posebna higienska pravila. Zdravstveno osebje je namreč doslej smelo v jedilnico in iz nje v istih delovnih haljah, v katerih so bili prej pri bolnikih, še poroča časnik.