Torek,
7. 9. 2010,
7.21

Osveženo pred

8 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 7. 9. 2010, 7.21

8 let, 9 mesecev

Nesreča gliserja še neznanka

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Preiskava sobotne nesreče gliserja še ni končana. Policisti so zasegli GPS napravo, preiskovalni sodnik pa je za lastnika gliserja odredil odvzem telesnih tekočin.

Zadnjo nesrečo na morju, ki se je zgodila v soboto ponoči na robu Sečoveljskih solin, pristojne službe še preiskujejo. Zakaj se je skoraj 12-metrski gliser zaletel v skale in nasip sečoveljskih solin, včeraj uradno še ni bilo znano.

Huje se je poškodovala 38-letna Hrvatinčanka Nesreča se je zgodila, kot smo že poročali, okoli pol desetih zvečer, ko se je gliser najprej zaletel v skale ob nasipu Sečoveljskih solin, na vogalu vhoda v kanal Grande, nato pa ob zidu obstal v skoraj navpičnem položaju. V nesreči se je huje poškodovala 38-letna Hrvatinčanka, ki je bila v trenutku, ko naj bi se zgodila nesreča, menda v kabini gliserja. Ponesrečeno žensko in moška, ki sta bila takrat na gliserju, je do obale pri gostišču Ribič s svojim plovilom odpeljal piranski ribič, na kopnem pa so ponesrečeno žensko oskrbeli reševalci prehospitalne enote in jo odpeljali v izolsko bolnišnico. Tam so ugotovili, da ima poškodovana vretenca in pretres možganov.

Policisti z lastnikom gliserja stopili v stik šele v nedeljo Na gliserju sta bila z njo še 43-letni lastnik plovila, doma iz Strunjana, in 37-letni Ljubljančan. Na koprski policijski upravi so nam pojasnili, da preiskava še ni končana, ugotavljali naj bi, ali gre v tem primeru za sum kaznivega dejanja ogrožanja posebnih vrst prometa. Policisti so z lastnikom, ki naj bi upravljal z gliserjem, uspeli stopiti v stik šele v nedeljo, saj ga v soboto ni bilo več na prizorišču nesreče. Kot smo izvedeli, je preiskovali sodnik zanj odredil odvzem telesnih tekočin.

Po nekaterih neuradnih informacijah naj bi bil na gliserju vključen avtopilot. Policisti so zato zasegli GPS napravo, ki je bila povezana z njim.

Nesrečo preiskujejo tudi na upravi za pomorstvo Nesrečo na morju preiskujejo tudi na upravi za pomorstvo. Pomorski navtični inšpektor Goran Mrđenović je povedal, da tudi pri njih preiskava še ni končana in da vzrok nesreče še ni znan. Že zdaj je jasno, da je gliser vozil preblizu obale, da ni upošteval pomorskih predpisov, ki določajo, da čoln, ki glisira (hitrost večja od sedmih vozlov) sme pluti na oddaljenosti 250 in več metrov od obale.