V Trdobojcih v občini Videm pri Ptuju se v teh dneh končuje letošnji že deseti mednarodni rezbarsko-likovni teden, ki ga organizira Združenje rezbarjev in modelarjev lesa Slovenije.
Z njim želijo v te zakotne haloške vasi pritegniti čim več ustvarjalcev, ne nazadnje tudi turiste.
Na teden pomislili pred več kot desetimi leti
V manjših krajih so očitno ljudje bolj zavedajo, kako je treba popestriti življenjski utrip. Srečko Hvauc, tajnik Združenja rezbarjev in modelarjev lesa Slovenije se spominja, da so na rezbarsko-likovni teden prvič pomislili pred več kot desetimi leti. Pred natanko desetimi leti so ga v Slivnici pri Mariboru organizirali prvič. Tam je bil še osemkrat, tokrat, jubilejno desetič, pa so ga pripravili v Halozah v Trdobojcih. Najprej malo preplašeno, zdaj pa zares, pravi Srečko Hvauc, ko govori, kako je zamisel postala uspešna.
Dnevov se je udeležilo dvanajst ustvarjalcev
Iz leta v leto na rezbarsko-likovnih dnevih sodeluje vse več ustvarjalcev, tokrat pet iz Slovenije, kar šest iz Madžarske in eden iz Slovaške. In v tednu, ki se počasi končuje, imajo kaj pokazati, se vidno zadovoljen pohvali Srečko Hvauc. Za sklenitev letošnjega rezbarsko-likovnega tedna, ki je v Haloze privabil tudi številne turiste ali naključne obiskovalce, pa jutri zvečer pripravljajo komedijo Malovaščanska svatba, spet bo veselo. Organizatorji zato le upajo, da se bo omenjeni teden, na katerem se spoznavajo rezbarji in slikarji, si izmenjujejo izkušnje, še bolj uveljavil. Da bodo turisti tudi zaradi tega prihajali v te odročne slovenske vasi.
Več utrinkov iz dogodka: