SiolNET. Posel danes Novice
  • Messenger
  • Messenger

Zakaj so visoki dolgovi Jožeta Damijana težava #analiza

10

termometer

Začenja se nov krog izbiranja kandidatov za guvernerja Banke Slovenije. V zadnjih dneh med njimi omenjajo ekonomista Jožeta Damijana. Zakaj bi lahko bila njegova izbira problematična z vidika izkušenj, konflikta interesov in integritete?

Komentarji

42

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

• Cugi / 26.10.2018. ob 12:14

To je tako kot bi prodajalko iz Mercatorja dal za direktorico Unior Zreče. Saj tudi Unior nekaj prdaja, ne? Mi smo svetovna velesila pri zaposlovanju (revnih) učiteljev na visoke državne položaje. Zato pa smo v riti.

• slomevzha / 26.10.2018. ob 11:02

Glede na dejstvo, da Banka Slovenija nima nobene funkcije stvarne centralne banke, ampak je le nekoliko večja menjalnica, ki navodila dobi iz EU centralne banke, bi brez najmanjše škode lahko ukinili delovni mesti guvernerja in viceguvernerja BS. S tem bi tudi Borčiju prihranili trud odločanja o stvareh, o katerih nima niti blagega pojma. Smotrno bi bilo ukiniti tudi mesto predsednika države, ker vlada in ministri pokrivajo vse aspekte delovanja države. Kompetentno ali ne, je že drugo vprašanje.

• niagara1 / 26.10.2018. ob 15:16

niti ni vazno kdo bo govener banke,saj morajo poslovat po narocilu tistih ki vodijo drzavo v ozadju.saj do sedaj sposobnost ni spremenila nic.sprememba je bila samo ta kdo se je polniv zepe na dovko- placevalski racun.

• nordles / 26.10.2018. ob 09:14

Očitno je za nekatere komentatorje edini in očitno zadostni argument, da je sposoben že dejstvo " da se je znebil Janše". Sicer pa, kakršen vodja koalicije takšno kadrovanje.

• Rudnik12 / 27.10.2018. ob 01:38

Vsaka posledica ima svoj vzrok in vse se dela zaradi lastnih koristi. Sedaj mi je sele jasno, zakaj je popolnoma spremenil svoj ekonomski model. Koncno en pameten clanek.

• fiat1100e / 28.10.2018. ob 00:23

To je podobno,kot bi dal slepemu človeku ostrostrelsko puško.

• triglav... / 27.10.2018. ob 07:07

Kdo je plačnik tega oglasa?

• boris43 / 27.10.2018. ob 11:33

Vsak, ki je vzel kredit v švicarjih, je malo izdajalca in malo špekulanta. Zelo me preseneča, da se je tak tudi ta kandidat za guvernerja BS. Če smo v preteklosti imeli raje marko kot dinar, danes ne bi smeli nobene valute imeti rajši kot evro! Naj bo torej zadeva brez guvernerja Damijana!

• trdonja / 26.10.2018. ob 11:26

Predlagam, da na Siol na enak način "obdelate" vse kandidate za guvernerja in se tako umaknete iz aktivne kampanje za vašega izbranca (kdorkoli že je). Damijan mi je sicer deloval prodana duša, ampak če ne morejo najti nič hujšega, kot to da je zakonito vzel stanovanjski kredit, ki ga kljub bistveno poslabšanim razmeram odplačuje, potem je tale gospod kar pošten dečko.

• sanfrancisco / 26.10.2018. ob 11:26

Ne, ne bo šlo. Mi rabimo takšne, ki ne vedo odkod jim premoženje. Takšni so ta pravi.

• sanfrancisco / 26.10.2018. ob 07:38

Sedaj se vtikujejo v njegov kredit. Če se nebi razšel z Janšo, nebi potreboval kredita. A to bi pa bilo v redu?

Pridružite se razpravi! Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.